dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 06 Декабря 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депуатом В’ячеславом Кириленком (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв’ю з народним депуатом В’ячеславом Кириленком (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депуатом Вячеславом Кириленком (фракція ВО Батьківщина)

- Ваша загальна оцінка окремих змін до Конституції України, які містяться у проекті, поданому на розгляд Верховної Ради Президентом?

- Ми піддаємо сумніву необхідність одноосібного призначення і звільнення Президентом голови Антимонопольного комітету та голів і членів всіх національних регуляторних комісій. Нам здається, що у парламентсько-президентській республіці цими питаннями мають займатися парламент і уряд. Разом з тим все це є предметом дискусій та обговорення. Отже, на мою думку, цей проект в цілому слід підтримати, але, безумовно, він потребує певних змін.

- Чи є у парламентської більшості одностайна оцінка запропонованого варіанту Конституції?

- Звичайно варто дійти консолідованої точки зору. Це добре, що ми маємо багато ідей, але з них слід вичленити найактуальніші.

- Що конкретно Ви могли би згадати в цьому плані?

- У президентських пропозиціях змін до Конституції фігурує чимало змін. Нас цікавлять перш за все положення щодо децентралізації і демонополізації. Особливо слід точніше виписати всі зміни щодо децентралізації. Це, повірте, нині надважливо. Всім нам варто сконсолідувати точки зору навколо тих положень, які не викликають особливих заперечень, а потім викладати свої особливі точки зору від представників різних фракцій. Я є переконаним противником антагонізму між парламентом і президентом і прихильником зміцнення парламентської більшості. Я вважаю, що повторення сценарію 2005—2009 років, який може нині розпочатися, є неприпустимим для України. Особливо у такий дуже складний період збройної агресії Російської Федерації проти України, який ми нині переживаємо. Нам всім слід йти на максимальні поступки одне одному.

- Якими будуть дії вашої фракції?

- Сьогодні ми маємо працювати над відповідними змінами до Основного закону країни спільно з адміністрацією Президента.

- Останні призначення, зроблені Президентом, не всіма парламентарями сприйняті однозначно…

- Що ж до нових призначень Президента, то ми їх підтримуємо. Це все досвідчені люди, професіонали своєї справи. І якщо глава держави їм довіряє, народні депутати мають прислухатися до його думки. Зміни в силових структурах викликані певними проявами корупції з боку деяких посадовців у сфері оборони. Наживатися на війні – це не просто зловживання, а злочин.