dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 25 Мая 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Борисом Тарасюком (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Борисом Тарасюком (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депутатом України Борисом Тарасюком (фракція ВО Батьківщина)

- Що є перепоною для тиску на позицію Росії щодо зміни ситуації на сході України?

- Немає консенсусу всередині Європейського Союзу щодо запровадження санкцій проти Росії.

- Можливо, слід було би залучити ще кілька впливових європейських країн до переговорного процесу? Скажімо, Францію або Італію?

- На мій погляд, досить міністрів закордонних справ України, Російської Федерації та Німеччини. Це один формат. Якщо ж ідеться про консультації України, Росії та ОБСЄ, то кожний формат має свої переваги, а також і свої недоліки. Я би не сказав, що розширення списку держав щось би принципово змінило. Це, на мою думку, не вплинуло би на поступливість Росії. 

- А що можете сказати про терміни запровадження санкцій?

- На мою думку, їх слід було би запровадити вже давно. І в повному обсязі. А те, що в країнах Європейського Союзу дискусії тривають, свідчить про відсутність консенсусу з цього питання. До того ж за цим стоять фінансово-економічні інтереси конкретних корпорацій, які не хочуть мати збитки. В цьому я вбачаю не зміну в політиці Євросоюзу, а індивідуальну позицію тих чи інших країн. На жаль, маємо саме таку ситуацію. Саме егоїстичні національні економічні інтереси беруть гору над спільною політикою Європейського Союзу.

- Сьогодні зранку (3 липня. Прим.dc-summit) відбулися тривалі перемовини поза межами сесійної зали, перш ніж продовжити засідання.    Якою була позиція фракції «Батьквщина» при обговоренні питань кадрових змін в уряді та змін в Конституцію України?

- Проблеми обговорювалися дуже важливі: конституційні, питання паливно-енергетичного комплексу, виборів. При цьому ми налаштовані на певні компроміси. Зазначу, що кадрові призначення Президентом не мають принципового значення. Ми виступали за перенесення розгляду питань конституційних змін, оскільки практично ніхто не бачив остаточного тексту, тобто нового варіанту Конституції. Ми ж не бачили тексту зі змінами. І це не лише моя особиста позиція, а позиція всієї фракції.