dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 10 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Андрієм Іллєнком (фракція ВО «Свобода»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Андрієм Іллєнком (фракція ВО «Свобода»)

Інтервю з народним депутатом України Андрієм Іллєнком (фракція ВО Свобода)

- Чим була викликана бурхлива реакція членів фракції ВО «Свобода» під час сесійного засідання Верховної Ради 20 червня, коли під час години уряду на запитання парламентарів виступав в. о. міністра оборони?

- Законне запитання. Але водночас можу запитати: чому ми не бачимо того шпиталю, не бачимо бронежилетів, нормального забезпечення і загалом не бачимо нормального функціонування державного механізму, який би забезпечував нормальне функціонування наших збройних сил? Саме тим викликана емоційна реакція представників фракції «Свобода». І, запевняю вас, що подібна реакція не була спрямована проти конкретної особи (в даному випадку генерала Михайла Коваля). Вона спричинена загальною ситуацією. Ми поставили йому конкретні запитання і прагнули почути конкретні відповіді. Я, наприклад, є секретарем тимчасової слідчої комісії парламенту, яка мала з’ясувати, яким чином були витрачені кошти, зібрані на потреби наших збройних сил, Національної гвардії тощо. І  у четвер, тобто напередодні звіту урядовців перед Верховною Радою відбулося засідання згаданої комісії. І ми там почули суто формальні слова, які практично мають мало спільного з реальністю. Але ми з інших джерел мали свідчення, які значно відрізнялися від офіційних даних з вуст тих, хто звітував на засіданні комісії.

- Чи Ви можете довести це конкретніше?

- Я би не хотів це робити зараз, бо я не є прокурором. Але можу засвідчити на базі того, що бачив на власні очі. Наприклад, я приїздив до шпиталю, де лікуються наш солдати, що брали участь в Антитерористичній операції, і бачив, що, наприклад, для того, аби їм зробили досить складні операції, щоби їм поставили нормальні катетери тощо, держава не робить цього. Натомість шукають ліки й засоби деінде, якось допомагають волонтери, але скрізь спостерігаємо ненормальну ситуацію. Зрозуміло, виникає запитання, куди поділися мільярди, які виділялись для цього?

- То нехай комісія доведе оперативно справу до логічного завершення і тоді відпаде необхідність у галасі на сесійному засіданні…

- Зрозумійте, я не є прихильником влаштовувати істерії з цього приводу. Навпаки, я проти тих, хто панікує, волає: «Все пропало!» Але я за те, аби нагальні проблеми вирішувалисяоперативно. І наша фракціяпросто хотіла почути від міністерства оборони про справжні потреби і невідкладні заходи. А також дати відповідь на запитання, чому не можна вирішувати нагальні проблеми оперативно й чітко, як належить дисциплінованим військовим. Адже на Сході йде справжня війна, і не можна спокійно чекати, поки чиновники з Міноборони почнуть ворушитися. Ми закликаємо: скажіть нам, парламентарям, що вам потрібно. Натомість ми чуємо заспокійливі слова: «Все гаразд, все йде за планом…» І тому настає той момент, коли і нас переповнюють емоції.