dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 23 Января 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Володимиром Макеєнком (позафракційним)

Інтерв’ю з народним депутатом України Володимиром Макеєнком (позафракційним)

Інтервю з народним депутатом України Володимиром Макеєнком (позафракційним)

- Яким чином наші парламентарі мають реагувати на швидкоплинні події?

- Відповідь гранично проста: діяти згідно з Конституцією. А ще – постійно відчувати настрій суспільства. Тут ще існує одна особливість: депутати обиралися на певний період, причому багато з них керувалися кон’юнктурними моментами, особистісними цілями. Але коли йдеш до Верховної Ради, слід, по можливості, забувати про суто власні інтереси.

- Ви малюєте ідеальний образ народного обранця…

- Радше образ, якого слід прагнути. І те, як треба голосувати, має підказувати власне сумління.

- Це справедливо для Вас у нинішній іпостасі як позафракційного депутата. А так би мовити, фракційним депутатам не можна не зважати на солідарну позицію фракції?

-  В розумних межах – так. Але нині Верховна Рада переживає непростий момент, коли більшість фракцій (за винятком, хіба що «Свободи» і КПУ) не мають диктаторського тиску на своїх членів і дають їм певну свободу вчинків. Слід також врахувати й те, що теперішня ситуація швидко змінюється, і те, що тиждень чи два тому здавалося простим і недвозначним, сьогодні виглядає сумнівним.

- Але ж закони приймаються не на один день або тиждень?

- Саме тому не слід, як це робиться зараз, приймати законодавчі акти, як кажуть, з коліс, а пропускати їх через горнило експертної оцінки, обговорення в комітетах. Водночас не можна відтерміновувати прийняття законів, які конче потрібні саме зараз.

- Що Ви скажете з приводу термінового розпуску парламенту?

-  Верховна Рада приймала постанову про саморозпуск лише одного разу – 1994 року, і там прописали щось на кшталт: «Враховуючи…аналізуючи…»

- І який нині має бути крок з боку парламенту?

- Все дуже просто: достатньо 226 голосів. Така практика вже була, парламент(точніше відповідна каденція) достроково припинив виконання своїх повноважень.

- Що для Верховної Ради краще: очікувати примусового розпуску чи припинити діяльність цієї каденції достроково і з власної ініціативи?

- Звісно, кращим є другий варіант. Значно гірше, коли цього домагатиметься «вулиця», протестні рухи чи щось на кшталт цього. Досвід свідчить, що будь-який процес краще очолити, аніж довести до температури кипіння. Особисто я за саморозпуск. І чим швидше, тим краще.

- Наскільки швидко цей процес піде?

- Гадаю, після голосування за кандидатури, подані щойно президентом, перепон для подібного голосування не буде. Мою думку я вислови, і, отже, мій голос цій постанові вже забезпечений.