dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 24 Февраля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Олександром Волковим (фракція Партії регіонів)

Інтерв’ю з народним депутатом України Олександром Волковим (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України Олександром Волковим (фракція Партії регіонів)

- Яким має бути рішення Верховної ради щодо введення надзвичайного стану?

- Я вважаю, що рішення парламенту не мають розходитися з рішеннями РНБОУ та рішеннями Президента. Він сказав, що він не проти введення надзвичайного стану, але просить дати йому на це ще десять днів на прийняття остаточного рішення. І сподівається при цьому за цей час використати можливості для вирішення проблем мирним шляхом.

- А щодо виведення військ Російської Федерації?

- Загалом ультиматуми не є найкращим способом уладнати становище. Я вважаю, що з такою країною, як Росія, слід вживати не мову ультиматумів, а вдатися до переговорного процесу. Тим більше, що Петро Порошенко вміє це майстерно робити.

- Наскільки можливо, аби Верховна Рада, як це пропонує дехто, працювала у сесійному режимі впродовж літа?

- Якщо буде складений продуманий і узгоджений перелік питань і графік їхнього  розгляду, я би підтримав таку пропозицію. Єдине зауваження: в тому режимі, в якому Верховна Рада нині працює, далі діяти не можна. Адже коефіцієнт корисної дії парламенту нині близький до нуля: майже не ухвалюються вкрай потрібні рішення. Коаліція існує лише на папері. До того ж слід надавати змогу депутатам зустрічатися з виборцями на місцях для того, аби почути їхню думку щодо роботи Ради, а з другого боку пояснювати позицію тієї чи іншої фракції або депутатської групи.

- Ваша думку щодо нових парламентських виборів?

- Я підтримую ідею виборів, але з урахуванням трьох моментів. Перш за все – врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях. Друге – прийняття змін до Конституції. І третє – прийняття нового закону про вибори. А якщо відверто, згадаю те, як колись казала моя бабця: телятко в сраці, а вже рябенький. Вибачте за непарламентське висловлювання, але краще не скажеш. Ми вже готові йти на вибори, але достеменно не знаємо, що отримаємо. Не виключено, що знову стикнемося з нинішньою ситуацією, коли парламент, по суті, є гальмом для прийняття ефективних рішень.

- А що зі змінами до Конституції?

Вони вже давно мали би бути внесені на розгляд, але ми практично їх не бачили. Більше виходимо з чуток. Насправді цей документ має ще бути внесений на розгляд до Верховної Ради, вона їх має обговорити й ухвалити, потім направити до Венеціанської комісії, отримати їх звідти із зауваженнями, а вже десь восени остаточно ухвалити.