dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 18 Января 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Ганною Герман (фракція Партії регіонів)

Інтерв’ю з народним депутатом України Ганною Герман (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України Ганною Герман (фракція Партії регіонів)

- Ваша загальна оцінка підсумків президентських виборів…

- Бути до нього нині в опозиції – це, на мою думку, ігнорувати думку тих мільйонів людей, які віддали голоси за переможця у президентських перегонах і виявили дуже високу свідомість, фактично обравши президента у першому турі, уникнувши колотнечі у другому турі (а дехто явно розраховував на це). Народ України вже вкотре дав політикам кредит довіри…

- Втім, вже вкотре немає гарантії, що цей кредит буде використаний у вірному напрямку…

- Але є очевидний шанс виправдати ту довіру, і у нинішній ситуації це дорогого коштує.

- І коли Ваша партія дотримуватиметься іншої думки?

- Навряд чи я погоджусь з цим. Інша річ: ми нині в партії маємо гострі суперечки й дискусії. І партія має визначитися. Якщо Партія регіонів не усвідомить своєї ролі у суспільстві, якщо не усвідомить своєї конструктивної ролі, тобто працювати на користь України, якщо не буде однією ногою стояти на боці сепаратистів, а другою – на боці державників, - то нічого з того не вийде. На Сході нині дуже складно, але слід прийняти рішення і не залишатися в стані такої собі медузи.

- Ваша позиція щодо ставлення до коаліції?

- Я би не формулювала позицію категорично. Слід підтримувати всі позитивні моменти і пропозиції, звідки би вони не виходили. І слід підтримувати ініціативи новообраного президента. Йти проти них – означатиме йти проти інтересів мільйонів українців.

- Ваша заява на минулому засіданні викликала спробу видалити Вас із сесійної зали.

- Я мала на увазі ті виступи, зокрема, депутата від партії «Свободи» Ірини Фаріон, які завдали більшої щкоди Україні, ніж сто Царьових разом узятих. Якби не її заяви, що російською мовою говорять або хами, або окупанти, яких слід розстрілювати, сепаратисти не мали би такої підтримки серед російськомовного населення на Сході. Я готова відповідати за свої слова, але нехай відповідають за свої вкрай провокативні заяви радикали з парламентськими мандатами. Мені кажуть, що моїм виступом скористаються російські телеканали. Але ж саме ролики із згаданими заявами постійно крутяться на російських телеканалах. Шкоду від цього важко виміряти.

- Чи є курс на євроінтеграцію визначальним фактором в обранні П. Порошенка?   

- Ситуація в Україні свідчить, що люди переважно прагнуть інтеграції в європейське співтовариство. І ті, хто голосували за Петра Порошенка, підтримували не тільки його, а робили згаданий вибір. Петро Порошенко йде на хвилі проєвропейської  орієнтації великої частини нашого народу і бере на себе відповідальність за це.

- Ваша оцінка виборів на сході з огляду на вірогідні дострокові  парламентські вибори?

- Треба, щоб на сході люди отримували можливість обирати своїх представників до Верховної Ради. В іншому випадку людей можна підштовхнути до того сценарію, який реалізований в Криму. Маємо все зробити, аби подібне не повторилося. Будемо сподіватися, що новообраний президент це розуміє.

- Коротко про майбутнє Партії регіонів…

- Іноді політики повинні тримати паузу. На жаль, Партія регіонів цієї здатності не продемонструвала.