dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 09 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Павлом Розенком (фракція партії УДАР)

Інтерв’ю з народним депутатом України Павлом Розенком (фракція партії УДАР)

Інтерв’ю з народним депутатом України Павлом Розенком (фракція партії УДАР)

- Чи достатньо коштів, що виділяється на сферу оборони?

- Верховна Рада Україні, зважаючи на ситуацію, що складається, виділила додатково 7 мільярдів гривень на потреби збройних сил України. До цього слід додати ті кошти, які перераховують дзвінками з мобільних наші громадяни. Ці кошти нині вже переважають 100 мільйонів гривень і суспільство має знати, яким чином вони використовуються. Але ми отримуємо повідомлення з військових частин, де зазначається, що те обладнання, яке закуповується на згадані кошти, має дуже низьку якість. Скажімо, закуплені бронежилети, які не рятують наших хлопців від куль супротивника. В той же час ці та інші товари, закуповуються за ринковими цінами. Така інформація міністерства оборони нас не задовольняє. Тому кілька фракцій (й УДАР, зокрема) ініціювали створення тимчасових слідчих комісій, аби Верховна Рада України розібралася в ефективності використання коштів, що виділяються на потреби Збройних сил України, а особливо тих коштів, що збираються громадою.

- Як нині здійснюються соціальні виплати на сході країни?

- Якщо і далі неадекватні люди в Донецькій та Луганській областях, прикриваючись так званими Донецькою та Луганською народними республіками, блокуватимуть приміщення відділень Національного банку, спалювати (як це сталося у Слов’янську) будівлі Пенсійного фонду, блокуватимуться казначейські рахунки, очевидно, що українська держава не зможе у повному обсязі забезпечувати свої зобов’язання перед громадянами. Кошти для всіх соціальних виплат (зокрема, пенсій, зарплат бюджетникам) наша держава має. Є лише проблема – доставити ці кошти до згаданих категорій наших громадян. Захоплюються приміщення державних фінансових установ та приватних банків. Тому ми звертаємося в першу чергу до українських громадян Донеччини і Луганщини навести лад, аби реалізовувались соціальні виплати.

- Як, на Вашу думку, триватиме далі Антитерористична операція?

- Звичайно, ніхто не може бути у захваті від того, що на сході України фактично тривають воєнні дії. Але ця операція – це наслідок, а її причина полягає вт ому, що вбивають мирних людей, озброєні представники іншої держави перебувають в Україні. І, отже, якщо приберемо причину, одразу зникнуть і наслідки. Відновиться мир і спокій на сході нашої держави.

- Чи Вас задовольнила відповідь міністра соціальної політики Людмили Денисової на Ваше запитання щодо захисту населення після підвищення цін на оплату послуг ЖКХ, розрахунків за газ тощо під час  години уряду?

- Річ не стільки у самій відповіді, а в пасивності уряду. Начебто заходів реалізується чимало, а суспільство про це практично не знає. Я нині подорожую всією Україною і бачу, що люди не знають, що підвищення цін, скажімо, на енергоносії  чи на ЖКХ їм буде компенсовано. Ось цим і було викликано моє запитання. Уряд має працювати активно в інформаційному плані.