dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 26 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Катериною Ващук (депутатська група «Суверенна європейська Україна»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Катериною Ващук (депутатська група «Суверенна європейська Україна»)

Інтервю з народним депутатом України Катериною Ващук (депутатська група Суверенна європейська Україна)

- Нещодавно Ви під час традиційної щоп’ятничної «години уряду» у парламенті порушили питання про неоприлюднену постанову Кабінету міністрів щодо виділення у Чорнобильській зоні місця для накопичення радіоактивних відходів. Чи Ви можете розповісти про це детальніше?

- Як мені стало відомо, була прийнята саме закрита постанова Кабінету міністрів про виділення 45 гектарів земель для спорудження могильника для ядерних відходів від атомних електростанцій. Це страшна звістка  особливо для України, де, як відомо, найвищий рівень онкологічних захворювань. Зауважу, що Україна має договір з російською стороною, яка постачає ТВЕЛи для наших АЕС, але неодмінно забирає відходи від них. Чому нині раптом приймається згадане рішення? Чому про це не знає громадськість, не проводяться публічні обговорення проблеми?

- А звідки у Вас подібна інформація?

- На сполох забили наші екологи. Вони дуже схвильовані, бо це фактично бомба уповільненої дії. Хіба нам не вистачило Чорнобиля?

- А звідки там накопичуватимуться відходи?

- За моєю інформацією, це будуть переважно країни Євросоюзу. Деталі нам не відомі, бо ці переговори проводилися у закритому режимі.

- Якими будуть Ваші наступні дії?

- Я ініціюватиму створення спеціальної тимчасової слідчої комісії. Ми також вимагатимемо від уряду пояснення того, чому згадана постанова була фактично таємною, прихованою від громадськості. Зазначу, що подібні ідеї виникали і раніше, але парламент ніколи не давав згоди на подібні злочинні дії. Напевно, були кулуарні домовленості, про які невідомо громадськості. До цього рішення не були залучені фахівці-екологи. Не були зважені всі «за» і «проти».

- Якою є Ваша реакція на відповідь заступника міністра?

- Ця відповідь мене жодним чином не переконала. Слід вивчити всю історію цього питання і лише тоді матимемо можливість зробити остаточні висновки і повідомити про них громадськість. Чому до цього часу всі відходи АЕС ми вивозили, а нині раптом будемо їх накопичувати?!

- А чому згадана урядова постанова не була оприлюднена?

- Мені про це невідомо. Її зробили закритою. Після того як мені сказали екологи, я намагалася знайти хоч якісь сліди в системі «Рада» або ж у відповідній урядовій інформації. У нумерації постанов Кабміну є лише пропуск у нумерації постанов, що свідчить саме про спроби втаємничити справу. Але у відповіді на моє запитання було сказано, що там накопичуватися лише відходи від українських АЕС, хоча екологи мають зовсім іншу інформацію.