dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 29 Мая 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Віталієм Барвіненком (депутатська група «Економічний розвиток»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Віталієм Барвіненком (депутатська група «Економічний розвиток»)

Інтервю з народним депутатом України Віталієм Барвіненком (депутатська група Економічний розвиток)

- Якої  Ви думки про референдум, що пройшов на сході України?

- Я не вважаю, що це був справжній референдум і що це було волевиявлення людей. Перш за все, ми не знаємо, скільки людей брало участь у тому опитуванні, а по-друге, нам не відомо, в якому формат це відбувалося. Там фактично були відсутні спостерігачі і представники влади.

- Але ж  не можна робити вигляд, що там нічого не відбувалося?

- Так, це дуже серйозний сигналпро наявність невдоволення людей ситуацією, що склалася. І не враховувати це було би просто злочинним і хибним для нинішнього керівництва держави. Подібні сигнали зі Сходу мають спонукати владу не просто отримувати інформацію про події, що відбуваються, з десятих рук, а приймати конкретні рішення і шукати виходу зі складної ситуації.

- Що б Ви порадили зробити владі?

- На мою думку, найперше слід вирішити кадрові питання в Донецькій та Луганській областях.

- На Луганщині, здається, відбулися кадрові зміни…

- Так, але це треба було зробити раніше. А в Донецькій області нинішній губернатор Сергій Тарута явно не впорався з покладеними на нього завданнями. Але в усякому разі слід вести – хочемо ми цього чи ні – переговори з представниками крупного капіталу, які працюють на Донбасі, тому що без цього годі сподіватися на вирішення пекучих проблем.

- Ставка на переговори з крупним капіталом – це, певно, необхідний, але недостатній крок?

- Але без нього не обійтись. І третій крок, до якого слід вдатися, це повернутися до проблеми вироблення нової Конституції України. Зокрема, вкрай необхідні положення, що стосуються прав територій. 15 травня мала би подати свої пропозиції конституційна комісія, але досі відповідні тексти депутатам не роздані. І до згаданої дати цей текст фактично готовий не буде. Це питання могло би бути важливим важелем впливу на критичну ситуацію, але він чомусь не використовується.

- Чи слід продовжувати роботу конституційної комісії?

- Ми вже один раз це робили і, якщо 15 травня не побачимо результатів роботи комісії, то її слід переформатувати, оскільки очевидно, що люди, які нині в комісії працюють, зі своїм завданням не впоралися. Але в тому, що продовжувати цю роботу конче потрібно, немає жодних сумнівів. Нова Конституція держави – це те, без чого годі сподіватися на позитивний вихід з ситуації, що склалася.