dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 24 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Віктором Бондарем (депутатська група «Суверенна європейська Україна»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Віктором Бондарем (депутатська група «Суверенна європейська Україна»)

Інтервю з народним депутатом України Віктором Бондарем (депутатська група Суверенна європейська Україна)

- Якою є Ваша думка щодо конче потрібних змін у загальні принципи державного управління?

- Порядок, що існує й понині, змушує глав місцевих адміністрацій ретельно виконувати вказівки згори. Але я проти поспішних заходів, спрямованих на кардинальну відмову від системи управління миттєво. Адже слід враховувати наявний стан у країні, коли безладу вистачає і без того. Давайте спершу віддамо певні повноваження на місця, подивимося,  чи їх вистачає, і в разі потреби додамо ще низку повноважень.

- Ваші прогнози щодо перспектив змін до Основного закону держави?

- Гадаю, нині зарано говорити про точні терміни введення змін до Конституції, оскільки самого проекту цього найважливішого документу ще ніхто не бачив – навіть ті, хто намагаються його активно коментувати. Все ж таки слід повернутися до цих процедур у вересні, а далі восени остаточно доопрацювати проект Конституції, проголосувати його. Я би особисто рішуче скоротив би кількість депутатів  парламенту, скоротивши її до 225, бо саме це відповідає кількості мажоритарних округів. Це була би нормальна дієва кількість тих, хто несе безпосередню відповідальність перед виборцями, і саме обрані таким чином депутати були би реально підзвітні виборцям, а не олігархічним кланам.

- З Вашого досвіду обласного керівництва, яким має бути розподіл функцій між центром і областями?

- Коли я був губернатором Дніпропетровської області, ми ініціювали зміни до Бюджетного кодексу. Пропонували формувати бюджети на місцях, залишати там 60 відсотків податків, які збирає область. Тоді область матиме власні кошти і на розвиток, і на капітальні видатки. А ще ми зверталися до уряду з тим, що нам бракує розподілу по корисним копалинам, по використанню надр, по видачі ліцензій і дозволів. Адже Київ все настільки централізував, що практично неможливо було вирішувати питання на місцях. І ми були змушені долати кола пекла. Всі питання, які порушує інвестор, слід вирішувати на місцях. А міністерства і загалом центральні відомства мають займатися виключно стратегічними проблемами – бюджетна політика, податкова політика, охорона здоров’я, освіта, соціальна політика. Ось що має перебувати у компетенції уряду.

- Яким має бути порядок виборів в областях?

- Голова обласної ради має призначатись в Києві, аби не бути маріонеткою цієї ради. В разі виборів обласних голів радами цих областей це призведе до виникнення місцевих князівств і князьків. Парадокс у тому, що в такому разі дії таких князьків не будуть підпорядковані місцевим громадам. В крайньому разі слід запровадити прямі вибори губернаторів населенням областей, хоча й це викликає чимало запитань… Моя думка: Київ призначає губернатора, але надає йому великих повноважень.

- Ще раз про терміни готовності нової Конституції…

Повторюю: ми спершу маємо побачити проект Конституції, потім кожна фракція або депутатська група дасть свої зауваження і доповнення, а потім все це має обговорюватися між фракційно. Перший варіант, мабуть, отримаємо в червні, а реальний документ – у вересні. Швидше не вийде. Інакше буде знову напівфабрикат.