dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 11 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Юрієм Мірошниченком (позафракційний)

Інтерв’ю з народним депутатом України Юрієм Мірошниченком (позафракційний)

Інтервю з народним депутатом України Юрієм Мірошниченком (позафракційний)

- Яким був Ваш месидж до виборців у Великодній період?

- Мешканців Сходу я закликав до миру і спокою в усій країні. Ми визнаємо право наших громадян бути неоднаковими. У нинішній ситуації це є дуже важливими. І ми допомагаємо їм реалізувати свої права. Цей месидж, гадаю, буде почутий. Внесення в парламент закону про амністію є найактуальнішим. Нам слід не дивитися в минуле, не протиставлятися один одному. Навіть наголос на тому, що Крим є частиною України, що ми в дипломатичний спосіб, через залучення наших міжнародних партнерів, а не через військові дії будемо все ж таки не зупиняти діалог і повернемо під контроль України її конституційну територію. Саме цей акцент у Женевському меморандумі слід усіляко вітати й підтримувати.

- Ваше бачення дієвості закону про амністію для всіх учасників протистоянь?

- Закон про амністію виписується не для окремих осіб, а має бути універсальним. Слід перегорнути сторінку протистоянь і репресій. Досі шукати ворогів і поділяти людей на своїх і чужих, з’ясовувати, де хто живе і звідки приїхав. І навіть не дивитися на громадянство. Тим більше, що дехто має подвійне громадянство. Давайте не будемо створювати в Україні підстав для ескалації напруги

- Як Ви загалом оцінюєте резонанс від Женевського меморандуму?

- Оптимістично. Це заклик до всіх парламентських сил підходити до нинішніх проблем консолідовано. Особливо у вирішенні проблем суттєвого розширення прав регіонів, повноважень на рівні територіальних громад. І не виключено,  що постануть питання про особливості функціонування національних громад (скажімо, російськомовних, угорськомовних, татарськомовних чи молдовомовних), і їх слід реалізовувати саме на рівні тих громад.

- Україна оголосила перелік тих осіб з Російської Федерації, яким заборонений в’їзд у нашу країну. Чи можна спрогнозувати подальший розвиток подій у цьому напрямі?      

- Гадаю, ці кроки дещо поспішні. І далі не можна поширювати цей процес. Не можна потенційно вважати громадян Росії небезпечними, терористами і тими, хто роздмухує сепаратизм. Нові тенденції в нашому законодавстві, які надаватимуть регіонам і місцевим громадам більше прав і можливостей, знищать грунт для сепаратистських тенденцій. І я вважаю, що надалі зникне й необхідність для введення будь-яких санкцій щодо в’їзду в Україну для громадян РФ.