dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 27 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом Анатолієм Кінахом (головою депутатської групи «Економічний розвиток»)

Інтерв’ю з народним депутатом Анатолієм Кінахом (головою депутатської групи «Економічний розвиток»)

Інтервю з народним депутатом Анатолієм Кінахом (головою депутатської групи Економічний розвиток)

- Ваша думка щодо виборів голів місцевих Рад у два чи в одному турах?  

- Ця тема дискутивна. Спробую висловити свою думку. В обласних центрах не можна припускати, аби вибори мерів відбувалися в один тур. Ми мали ситуації, коли в першому турі переможці набирали голоси далеко не з істотною перевагою, і, отже, не представляли суттєву частину міської громади. Тому, на мою думку, в Києві і в містах з кількістю населення понад 500 тисяч жителів вибори мають бути в два тури.

- Але ж є кілька обласних центрів з чисельністю жителів, меншою названої Вами цифри…

- Саме тому я й назвав цифру 500 тисяч, хоч вона певною мірою є умовною. Але за цієї кількості вже більша гарантія того, що буде обрана серйозна людина, яка отримала мандат від солідної кількості виборців і, отже, яка більш відповідально ставитиметься до своєї ролі в житті міста. Я разом з моїми однодумцями з депутатської групи «Економічний розвиток» обстоюю принцип виборів у два тури, коли з великим ступенем вірогідності є шанс отримати достойне керівництво великого міста. 

- Як Ви можете схарактеризувати нинішній стан парламентської діяльності?

- Я дуже стурбований тим, що у Верховній Раді України, у найвищому законодавчому органі нашої держави відсутній консенсус у важливих питаннях, без вирішення яких годі говорити про державу як таку: це проблеми територіальної цілісності, боротьби з сепаратизмом, ставлення до загрози анексії частин нашої території, диверсійної діяльності на території держави.  І навколо цих питань, попри політичні погляди окремих депутатів чи груп, ми всі маємо об’єднуватися і створити передумови для прийняття заяви, де чітко сформулювати, що ми єдині в питаннях національного стратегічного значення, національної безпеки тощо. Сподіваюсь, що таку заяву найближчим часом ми ухвалимо.

- Нині, здається, як ніколи актуальна проблема суттєвого розвитку регіонального самоврядування… 

- Це питання не нове. Ще 2004 року ми порушували проблеми ролі місцевого самоврядування. Але тоді далі розмов справа не пішла. Нині працює спеціальна Конституційна комісія і там одним з ключових питань є підвищення ролі місцевих громад, їхніх ресурсів, проблем місцевого самоврядування. Серед нагальних проблем – виборність органів місцевого самоврядування, які мають відповідати за розвиток тієї чи іншої території. І очолювати ці громади мають в жодному разі не варяги, а люди, які володіють сумою знань про місцеві особливості, традиції, можливості в різних сферах економіки і культури. І це має дотримуватись по всій адміністративній вертикалі – село, район, місто, область. Дуже важливо, аби дотриманню законів і Конституції приділялась найперша увага. І не забувати про те, що найкращого результату можна домагатися лише за умови консенсусу, а не протистояння політичних або бізнесових угруповань. І про децентралізацію влади мають чути не лише в парламентській залі. Наш депутатський обов’язок − доносити ці ідеї до найширших верств населення. До виборів 25 травня маємо напрацювати всі необхідні законодавчі документи щодо підвищення ролі місцевого самоврядування і про те, що Україна є унітарною державою з максимальним врахуванням інтересів місцевих громад, вплив яких на всі галузі життя має бути першорядним. І найперше – це якнайшвидше перетворити ці ідеї у дієві державні документи, про які повідомити  жителів  всіх регіонів країни – від сходу і півдня до півночі і заходу.