dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 04 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Геннадієм Москалем Фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Геннадієм Москалем Фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депутатом України Геннадієм Москалем Фракція ВО Батьківщина)

- Як Ви прокоментуєте той процес, який супроводжував виведення українських військ з Криму?

- Я відновлю події. Першою в Криму здалася СБУ. Уявіть собі: саме Служба безпеки України пішла на зраду інтересів країни. Без бою. Далі – міліція, слідом – пенетенціарна служба, пожежники, служба надзвичайних ситуацій. Що ж до військових, то тут фігурують різні цифри. За даними нардепа Сергія Соболєва, одразу перейшли на бік Росії 50 відсотків, за моїми джерелами – близько 80. Той героїзм, який фігурував на наших телеканалах, певно, був потрібний як гарна картинка. Тобто ми, по суті, утримували потенційних власівців. Наголошую:  за українські бюджетні кошти.

-  Чим Ви пояснюєте прихильність українських вояків до кримської землі?

- В радянській армії існував дуже корисний принцип, який би мало взяти за приклад вище керівництво нашої держави. Кадрові офіцери не мали ні дач, ні власних квартир. Тобто, як тоді казали, «військовослужбовці не мали бути втягнуті у процес господарського заростання». Тому тоді людина виходила на пенсію, їй давали від міністерства оборони спеціальний талон, за яким військовому пенсіонерові надавали житло або ділянки під забудову в різних регіонах (окрім, хіба що Москви, Ленінграда, Києва). І велика кількість тих пенсіонерів обирала Крим. Чому? Там поширеними були проросійські настрої, комуністичні в чистому вигляді, там мешкала безліч Героїв Радянського Союзу, вищі офіцери (зокрема, морські – адмірали, віце- та контр-адмірали) . На той час в Криму було непогано з харчуванням, а про природу та клімат годі й говорити. Нині серед тих 80 відсотків, про які я говорив, більшість складали кримчани. Додайте до цього мішані родини, де жінки як правило були місцеві, тут-таки жили батьки. Вибачте: а хто українських військовиків чекав тут у нас?! В кращому разі вони могли розраховувати на підселення, а про окремі квартири годі було й мріяти.

Ми не могли запросити досвідчених фахівців у Київ. Першим їхнім питанням, природно, було квартирне.

- І ще одне запитання, але зовсім на іншу тему. Ваш коментар до вбивства Олександра Музичка (тобто Сашка Білого). Адже він був оголошений у розшук…

- За теперішніх умов подібна дія мало чого варта. Десь за тиждень до загибелі Білого я побачив його в Києві і порадив здатися правоохоронцям. Він навідруб відмовився. Що було далі, всім відомо. У правоохоронній сфері нині панує цілковитий безлад. І з цим конче потрібно покінчити.