dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 28 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом Сергієм Міщенком (позафракційний)

Інтерв’ю з народним депутатом Сергієм Міщенком (позафракційний)

Інтервю з народним депутатом Сергієм Міщенком (позафракційний)

- Як Ви розцінюєте недавню публічну заяву Юлії Тимошенко, коли вона поіменувала нинішню Верховну Раду гадюшником? Чи це впливає на вагомість роботи найвищого законодавчого органу держави?

- Гадаю, це була елементарна гарячкуватість. Адже саме ця Верховна Рада (принаймні, її вагома частина) домагалась і домоглася її звільнення, була причетною до відповідних акцій на її підтримку. І Юлії Володимирівні варто було би визначитись, хто належить до гадючника, а хто – ні. Мені особисто дуже неприємно це чути. Я розумію, що вона це говорила «на публіку» як майбутній кандидат у президенти України. Але обурених цією заявою надто багато, щоб не звертати на це увагу.

- Якщо погодитися з оцінкою ЮВТ, то логічно було би так само оцінювати в. о. президента, прем’єр-міністра, весь уряд, Конституційний суд, яких обирав і призначав «гадюшник».

- На жаль, це випливає не лише з горезвісного вислову.  Багато в чому перебіг діяльності нашого парламенту й інших установ дає для цього чимало підстав. Але водночас, завдяки тому-таки гадюшнику Юлія Володимирівна опинилася на волі.

- Дамо поки що спокій нинішній Верховній Раді. А що Ви скажете з приводу дати виборів до наступного парламенту?

Точної дати поки що ніхто не знає. Але, на мою думку, парламентські вибори відбудуться восени цього року. Зволікати з цим навряд чи хтось захоче. Наприклад, наступний президент, цілком природно, не буде проти мати свою потужну фракцію у Верховній Раді. Адже повернення до Конституції 2004 року підвищує роль парламентської складової. З другого боку, скоріш за все має відбутися перезавантаження розподілу політичних сил. Це стосується і Юлії Тимшенко (а вона стовідсотково формуватиме нову політсилу і, відповідно, парламентську фракцію), і УДАРу, і Яценюка. Отже, в листопаді очікуємо на парламентські вибори.