dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 27 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Анатолієм Кінахом (главою депутатської групи «За економічний розвиток»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Анатолієм Кінахом (главою депутатської групи «За економічний розвиток»)

Інтервю з народним депутатом України Анатолієм Кінахом (главою депутатської групи За економічний розвиток)

- Якими, з Вашої точки зору, є першочергові завдання нинішньої влади?

- Однозначно скорочення дефіциту державного бюджету, так само однозначно наведення порядку в системі державних закупівель (перш за все – жорстка боротьба з корупцією у цій сфері), наведення ладу у пільгах – без усього цього не можна забезпечити прозору економіку з нормальною конкуренцією. Власне, саме це становить основу нашої стратегії в галузі економіки.

- Найболючіше питання нині – проблема Криму. Як її вирішити без застосування сили?  

- Україна як держава має здійснити цілу низку системних змін. І виключно мирними і правовими методами захищати свою територіальну цілісність і державність. І сьогодні ми спостерігаємо дуже важливий процес консолідації здорових сил не лише в парламенті, а й в усьому українському суспільстві. І те, що нас підтримує світ − перш за все у проблемах в Автономній республіці Крим (маємо на увазі позицію Європарламенту та ОБСЄ, практично всіх європейських держав та США). Ми очікуємо рішення від Венеціанської комісії, де мають бути висновки згідно з міжнародними стандартами щодо проведення референдуму в Криму. Своє слово має сказати і новообраний склад  Конституційного Суду України. А далі розраховуємо на підтримку з боку ООН і Ради безпеки. Тобто, по суті, задіяний цілий комплекс міжнародних органів, І моральна, і дипломатична підтримка України  вкрай важливі. Україна ще один раз продемонструвала всьому світові, що вона є миролюбна держава, яка діятиме цивілізованими методами для захисту своєї територіальної цілісності.

- Створена щойно Національна гвардія – одна з ланок на цьому шляху?

- Що до створення Національної гвардії України, то це вірне і своєчасне рішення. Ми засвідчуємо, що Україна захищатиме, виходячи з міжнародних стандартів, свою державність і територіальну цілісність. Але знов-таки наголошую: все це має здійснюватися виключно мирними засобами без людських втрат. І в цьому ми розраховуємо на підтримку і розуміння як українського суспільства, так і світового співтовариства.

- Якою має бути роль світового співтовариства?

- Як відомо, в Раді Безпеки діє механізм права вето і, отже, Росія неодмінно ним скористається. Але це вже буде ознакою дипломатичної ізоляції тієї держави, яка вживає агресивні дії проти України. Але є ще Генеральна Асамблея ООН. Там не існує права вето і там Україна розраховує на морально-політичну підтримку. І це дасть нам ситуацію, коли держави-гаранти Будапештського меморандуму (включно з Росією) мають сідати з Україною за стіл переговорів. В будь-якому випадку нам слід шукати контактів з російською стороною, хоч, як свідчать останні події, Російська Федерація неадекватно оцінює ситуацію, що склалася, не розуміє, що люди вийшли на Майдан і на вулиці тільки тому, що не хочуть більше жити в світі шаленої корупції і прагнуть гідного життя, захисту своїх громадянських прав. І Росія насправді бореться не з радикалами, а з усім українським народом. А така боротьба є безперспективною.

- Світова практика не виключає використання миротворчих контингентів…

- Ні, ми не наполягаємо на введенні миротворчих сил, хоч це є поширеною практикою. Ми робимо все, щоби мирними засобами зберегти свою незалежність і територіальну цілісність. І я впевнений, що саме це є вірним напрямком. Він вимагає консолідації всіх здорових сил в Україні. І в суспільстві йдуть серйозні стратегічно консолідаційні процеси.

- На часі – проведення люстрації, чого в історії України ще не було.

- Процедура люстрації – це загальна світова практика. Тому Україна повинна мати сучасну правову базу в цій сфері. І наш відповідний закон мусить бути розроблений згідно зі світовими стандартами. І всі особи, хто підпадають під дію цього закону – незалежно від посад, політичних приналежностей, повинні нести відповідальність. Потенційно ми матимемо чимало прізвищ конкретних осіб, але все повинно перебувати виключно в правовому полі і у відповідності зі світовими стандартами .