dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 20 Января 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Олександром Кузьмуком (депутатська група «Економічний розвиток»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Олександром Кузьмуком (депутатська група «Економічний розвиток»)

Інтервю з народним депутатом України Олександром Кузьмуком (депутатська група Економічний розвиток)

- Якою є Ваша точка зору щодо створення Національної гвардії України?

- Національна гвардія України має бути сформована у короткі терміни. При цьому акцент має робитися на офіцерські кадри запасу на суто добровільних засадах. Наголошую: це має бути не ситуативний захід, а практично діятиме довгостроково. Я б сказав – назавжди. І ще одна особливість: Національна гвардія неодмінно має бути підпорядкована Верховній Раді України.

- А якою має бути чисельність Національної гвардії?

- Реальна її чисельність може бути 45-50 тисяч осіб. Ще раз хочу підтвердити, що маю на увазі офіцерів запасу, частина внутрішніх військ, але неодмінно в стані високої боєспроможності.

- Наш парламент щойно звернувся по різноманітну міжнародну допомогу – зокрема, про дипломатичну і військову. Ваша оцінка подібного кроку?

- Я поясню своє розуміння щодо цього. Україна є позаблоковою державою. Але ніхто не позбавляв прав нашу державу мати союзників. Ми з 1992 року беремо участь в усіх миротворчих операціях. А тут біда загрожує нам. І ми маємо право звернутися до світу. Я маю перш за все – військово-технічну допомогу. Від тих країн, які мають схоже з нашим озброєння. Це можуть бути агрегати, вузли, інші матеріальні ресурси. Ясно, що це буде для нас корисним. Ба більше: поряд з цим нам слід не забувати про внутрішні ресурси: адже ми їх ще не використали на 100 відсотків. Ми знаємо, в якому стані перебувають наші державні мобілізаційні резерви. Їх практично немає. Сьогодні нам конче потрібно повернути міністерству оборони ремонтні підприємства. Це потрібно для того, аби відновлювати, ставити до ладу техніку і озброєння. Далі: негайно слід скоригувати закон про державні закупівлі, аби міністерство оборони після того, як будуть виділені відповідні кошти, мало змогу поповнювати свої запаси (паливно-мастильні матеріали, обмундирування, провіант тощо – без цього не можуть ефективно функціонувати збройні сили.

- Але повернімося до зарубіжної допомоги…

- Я ще раз мушу сказати: нам нині потрібна виключно військово-технічна допомога. Маю на увазі не лише країни-гаранти Будапештського меморандуму, але й їхніх союзників.

- Прокоментуйте, будь ласка, рішення кримського парламенту про незалежність кримської автономії.

- Слід жити реаліями. Сьогодні важко спрогнозувати всі наслідки подібного рішення. Маємо використати всі шанси для переговорного вирішення проблеми. Ми маємо доводити, що дії кримського парламенту незаконні. Вони якоюсь мірою зрозумілі, хоч виправдати їх аж ніяк не можна. Але всі шанси для врегулювання проблеми ще не використані.

- Що Ви можете сказати про другу прес-конференцію В. Януковича в Ростові-на-Дону?

Я її не дивився по телебаченню. Але нагадаю про угоду від 21 лютого, підписану трьома міністрами закордонних справ європейських країн. І там йшлося про президентські вибори в грудні цього року. Втім, якщо В. Янукович полишив країну, то чи можна брати до уваги його заяву про те, що він залишається головнокомандувачем збройними силами? Це – нонсенс.