dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 08 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатомУкраїни Валерієм Карпунцовим (фракція УДАР Віталія Кличка)

Інтерв’ю з народним депутатомУкраїни Валерієм Карпунцовим (фракція УДАР Віталія Кличка)

Інтервю з народним депутатомУкраїни Валерієм Карпунцовим (фракція УДАР Віталія Кличка)

- На першому після літніх канікул сесії тижні, на відміну практично від усього попереднього періоду роботи парламенту нинішнього скликання, спостерігалася незвично врівноважена поведінка опозиції. Щ трапилося?

- Ми, тобто опозиційні сили, прагнули за усяку ціну домовитися з більшістю. Зокрема, це стосувалося про дату виборах по проблемних округах. Більшість намагалася відсунути дату голосування ближче до кінця грудня: спершу йшлося про 15-те число, а потім про 22-ге. Опозиційні сили розуміли, що кінець грудня зовсім неприйнятний, оскільки в Європі починаються різдвяні свята й канікули, і, отже, ми не зможемо запросити спостерігачів з країн Євросоюзу.

- Але задля такої благородної місії вони мали б пожертвувати святкуванням...

- Ми не можемо ламати усталену традицію, коли різдвяні свята — це святий час, і працювати не можна. Врешті решт, зійшлися на 15 грудня.

- Отже, більшість пішла все ж таки назустріч?

- Вона змушена була це зробити, оскільки декларувала готовність виконати всі вимоги, необхідні для ухвалення угоди про Асоціацію з ЄС.

- Але ж і ви виявили небачену досі готовність до компромісів…

- Ми не могли допустити зриву домовленостей щодо проведення саміту і тому були більш компромісними, ніж раніше. На кону дуже високі ставки, і ми не можемо дати владі підстави говорити, що ми якимсь чином перед вільнюським самітом загальмували процес євроінтеграції

- У прийнятому законі щодо поправок у закон про судочинство залишилося кілька моментів, що були викладені у зауваженнях Венеціанської комісії.

- Щодо закону про правосуддя, то ми, тобто фракція «УДАР», заявили, що є незбалансованою сама система судового інформування, є недоопрацьований напрямок, пов’язаний з прокуратурою, не враховані деякі висновки Венеціанської комісії, спрямовані на проблеми недоторканості суддів, також не враховані висновки цієї комісії щодо принципів формування Вищої ради юстиції. Тобто налічувалося досить не врахованих пунктів. На жаль, у прийнятому тексті законопроекту їх чимало.

- Чи це означає, що опозиція й надалі буде виявляти подібну поступливість?

- Гадаю, що це був той випадок, коли, як кажуть, мета виправдовувала засоби. Просто ситуація дуже виняткова. І, отже, наша поведінка, гадаю, була винятковою.