dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 26 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Кілька міні-інтерв'ю з важливого приводу

Кілька міні-інтерв'ю з важливого приводу

Кілька міні-інтервю з важливого приводу

Напередодні відкриття чергової сесії Верховної Ради України Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв ухвалу, в якій задовольнив позов Європейської партії України до Компартії України та Центральної виборчої комісії. Річ у тім, що КПУ звернулась до ЦВК з пропозицією провести народні збори, на яких мало би розглядатися питання про проведення Всеукраїнського референдуму щодо Асоціації України з Європейським Союзом. Як було вказано в ухвалі, «дії відповідачів суперечать вимогам законодавства України та порушують інтереси позивача у публічно-правовій сфері щодо подальшої інтеграції до Європейського Союзу».

Кореспондент «Дискусійного клубу САМІТ» звернувся до кількох авторитетних діячів з проханням прокоментувати ситуацію, що склалася.

 

 

 

Петро ЦибенкоПетро Цибенко (народний депутат України, фракція Компартії України):

- Тут важко, щось коментувати. Якщо в Україні, яка вважає себе демократичною державою, громадянина позбавляють права визначитись щодо стратегічно важливого питання, що стосується України в цілому, то про яку демократію тоді можна говорити?! На що б не посилався в своєму рішенні суд, він забирає в громадянина одне з його основних прав. Ніхто в нашій фракції не вважає, що ми на цьому маємо заспокоїтися і, як кажуть, взяти під козирьок.  Ми будемо до кінця захищати не лише право нашої політичної сили, а перш за все право всіх українців. Той, хто знає, наскільки послідовна Компартія України у відстоювання інтересів громадян, матиме змогу ще один раз переконатися в тому. Будемо оскаржувати рішення Окружного адміністративного суду. Якщо в Україні існує хоча б натяк на демократію, наші подальші оскарження мають бути сприйняті належним чином.

 

 

Михаил ЧечетовМихаил Чечетов (фракция Партии регионов):

- Сейчас ситуация складывается таким образом, что Партия регионов ведет в Европу не только Украину, но и оппозицию. И сегодня, после открытия сессии парламента наблюдается такое, я бы сказал культурное, интеллигентное поведение оппозиции и это говорит о том, что Партия регионов ведет Украину в правильном направлении, т.е. в Европу. И нам по душе такой подход оппозиции.

- Как Вы относитесь к идее Компартии Украины провести вначале народные собрания по стране, а после вынести вопрос о евроинтеграции на всенародный референдум?

- Я не знакомился детально с решением Окружного административного суда, одобрившего иск Европейской партии Украины по поводу запрета проводить подобные собрания и Всеукраинский референдум. Поэтому воздержусь от подробных комментариев. Но вообще-то я вижу этот процесс следующим образом. Украина будет подписывать соглашение об ассоциации с Евросоюзом в соответствии с законами, принятыми ранее и прежде всего с Законом об основных направлениях внешней и внутренней политики нашего государства, где прописан безальтернативный курс на евроинтеграцию. И здесь никаких возражений быть не может. Но соглашение об ассоциации с ЕС – это первый этап евроинтеграции. А вот когда настанет время для вхождения в Евросоюз, то потребуется узнать мнение народа. И это касается как вхождения в Евросоюз, так и, скажем, в Таможенный Союз. Ведь в этих случаях речь идет об утрате части суверенитета и о передаче этой части то ли Европейскому Союзу, то ли Таможенному Союзу. Почему в этом случае категорически необходимо узнать мнение народа? Да потому, прежде всего, что народ Украины около двух десятилетий тому назад на всеукраинском референдуме принял решение о независимости. Поэтому абсолютно необходимо решение народа о передаче части суверенитета. Когда наступит это время, сейчас говорить рановато. Это может быть через пять лет, может, через десять или даже позже. Но именно в этих случаях Всеукраинский референдум необходим.

Володимир ОлійникВолодимир Олійник (фракція Партії регіонів):

- Звісно, комуністи мають право на оскарження ухвали суду, але якщо і після цього судове рішення залишиться в силі, то ЦВК не має права приймати рішення народних зборів. Тобто збори можуть проводитися, але до процедури проведення референдуму згадані рішення зборів жодного стосунку не матимуть. ЦВК буде мотивувати ще й тим, що їхнього представника там не було, оскільки це заборонив суд. От і вся процедурна історія.

- А тепер про проблему дотичну. Останнім часом в Партії регіонів спостерігаються явища, не типові для неї. Ряд депутатів висловлюються проти лінії на євроінтеграцію. Існують й інші розбіжності з, так би мовити , генеральною лінією партії.

- По-перше, велика частина українського бізнесу зав’язана на російські ринки. Природно, виникають суттєві проблеми. Я вважаю, ці позиції окремих депутатів потребують консультацій. Скажімо, якщо Росія й далі блокуватиме питання по трубах великого діаметру, треба звернутися до відповідних бізнесових структур у Євросоюзі і спробувати налагодити ділове партнерство з цього приводу. Що ж до різних думок у членів нашої фракції, то це нормальне явище для партії, що діє на демократичних засадах. Внутріпартійні дискусії лише посилюють життєздатність політичної організації.

Андрій МагераАндрій Магера (заступник голови Центральної виборчої комісії України):

- Тут не може бути двох думок. Поки судове рішення не оскаржене і поки ця скарга не задоволена, ЦВК не має жодних підстав для участі в цій справі. Існує офіційна заборона на участь ЦВК. Все решта – це справа політичних партій, задіяних в цій історії.

- А якщо компартія все ж таки проводитиме народні збори, не долучаючи до цього ЦВК?

- Повторюю: я не вірю в те, що, попри заборону, Компартія України продовжуватиме розгортати цю кампанію.

- А в разі, коли вища судова інстанція стане на їхнй бік?

- Ми реагуємо не на припущення, а на конкретні судові рішення.