dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 27 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

- Після надходження до Верховної Ради послання Президента України минуло достатньо часу. Але навколо цього документу опозиція зчинила галас, відмовляючись навіть ознайомлюватися з текстом послання.

- Опозиція і тут залишилася вірною собі. Замість говорити по суті, вона під різними приводами виступала з провокаційними заявами. Представники опозиційних фракцій вимагали негайного виступу Віктора Януковича в парламенті, причому робили це тоді, коли було відомо, що Президент перебуває у відрядженні за кордоном.

- А вони мали для таких вимог якісь підстави?

- Жодних. Глава держави не повинен оголошувати текст послання або ж його положень, а має лише надсилати текст послання. До речі, варто нагадати, що свого часу президент Віктор Ющенко збирався це зробити, але не зміг, оскільки робота парламенту була заблокована. І що показово, не опозиційною на той час фракцією Партії регіонів, а саме БЮТом. Cама присутність Президента була би бажаною, але лише за умови, що опозиція не вдаватиметься до провокацій, зухвалих вигуків тощо. До речі, саме так вона поводиться щоп’ятниці під час години уряду в парламенті. До того ж депутати-опозиціонери, як вони самі гордовито виголошували, навіть не дали собі ради прочитати текст президентського послання. По що ж вони хотіли говорити з Президентом?!

- Що ж до зустрічі в адміністрації Президента, то опозиційні лідери вимагали, аби ця зустріч відбулася лише для них і в присутності преси …

- Як бачите, все сталося майже навпаки. Президент запросив керівництво Верховної Ради та лідерів всіх фракцій, але без преси. І тут двоє опозиційних керівників – Віталій Кличко від «Удару» і Олег Тягнибок від «Свободи» демонстративно відмовилися брати участь у зустрічі. Від опозиції лишився сам Арсеній Яценюк. Це знову свідчить про те, що єдність «об’єднаної» опозиції є більш ніж уявною.

Разом з ним до адміністрації Президента вирушила кавалькада народних депутатів від «Батьківщини», яка потім дуже ображалась, що їх не допустили на зустріч з Президентом. 

- Даруйте, але їх туди не запрошували. До речі, кілька років тому, під час президентства Віктора Ющенка народних депутатів від Партії регіонів не пустили навіть на поріг президентської адміністрації, а нині вони вільно пройшли у приміщення адміністрації. А Арсеній Яценюк, який поставив там низку запитань, не був налаштований на те, щоб підтримувати  конструктивний діалог, а радше, як завжди, робив це заради власного піару.

- Яка все ж таки перспектива у Послання Президента?

- Гадаю, кожний, хто прагне ознайомитися з розлогим текстом Послання, може це зробити, а тим, хто налаштований на збурювання ситуації, на скандали, почуття здорового глузду не властиве. Втім, не виключено, що Віктор Янукович знайде можливість виступити в парламенті.