dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 16 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Миколою Княжицьким (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв'ю з народним депутатом України Миколою Княжицьким (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депутатом України Миколою Княжицьким (фракція ВО Батьківщина)

- Днями оприлюднені соціологічні опитування Центру Разумкова та Фонду «Демократичні ініціативи  імені Ілька Кучеріва», згідно з якими понад половина опитаних визнали достатнім рівень свободи слова в Україні. Щоправда, серед тих людей були ті, хто говорив про це з певними застереженнями. Але на тлі категоричних висловлювань представників опозиції такий наслідок соціологічного опитування виглядає дещо сенсаційним.

- Кожний, хто працює нині в українських засобах масової інформації, відчуває шалений тиск з боку влади...

- ... а також з боку власників тих-таки засобів, незалежно від того, яким політичним силам вони належать або, принаймні, симпатизують... Втім, згадане опитування (а тим більше проведене інституціями, які аж ніяк не запідозриш у симпатіях до нинішньої влади) свідчить про не такий вже катастрофічний стан справ зі свободою слова в Україні.

- Дивлячись, з чим порівнювати нашу свободу преси – скажімо, якщо з білоруською, тоді ми справді вищі. Але якщо брати за взірець європейські стандарти, то ми далеко позаду. Хоча в Інтернеті, на інших носіях маємо набагато більше свободи висловлювань.

- Даруйте, але соціологи, досліджуючи зазначену проблему, не ставили запитання у порівняльному плані. Для пересічних українців проблеми білоруських громадян не такі вже важливі. Та й європейські справи їм переважно «по барабану». Наші співгромадяни говорили про своє ставлення до власних ЗМІ, як вони оцінюють свої газети, своє телебачення.

- Ви ж самі бачите, що нашим ЗМІ ще далеко до справді незалежних і вільних від політичної кон’юнктури.

- А Ви справді вважаєте, що в природі існують на 100 відсотків незалежні ЗМІ?І що наші мають шанс такими стати?

- Якщо Україна буде справді демократичною державою, то, звісно, мають не те що шанс, а таки стануть. Поки що про це можна хіба що мріяти.

- Пробачте, але поставлю дотичне запитання про справи з телеканалом ТВі, до керівництва яким Ви мали безпосереднє відношення. Чим, з Вашої точки зору, завершаться «буремні» події на каналі? Адже йдеться не лише про канал як такий, а ще й про долю цілої команди кваліфікованих журналістів. І тут вже навряд чи можна посилатися натиск чи втручання з боку влади

- Я нині цього не коментую. Якби я вдався до коментарів як теперішній депутат парламенту, то це могло би сприйматися як політичне втручання. До того ж голова нашої фракції Арсеній Яценюк категорично не радив мені коментувати події з каналом ТВі.

- Тобто обмежив тут Вашу свободу слова?

- Політик, який є фракційним, мусить зважати на партійну фракційну дисципліну.