dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 24 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Олегом Ляшком (Радикальна партія, позафракційний)

Інтерв'ю з народним депутатом України Олегом Ляшком (Радикальна партія, позафракційний)

Інтервю з народним депутатом України Олегом Ляшком  (Радикальна партія, позафракційний)

- Останнім часом Верховна Рада ухвалила силу-силенну постанов щодо відзначення пам'ятних дат, різного роду роковин тощо. Далеко не всі подібні дати й події заслуговують на такого рівня відзначення, деякі приймаються із суттєвим запізненням. Подекуди навколо тих постанов виникають дискусії часом пустопорожні. Тим часом у парламенті накопичилося чимало законопроектів, оперативний розгляд яких конче потрібний країні та суспільству.

- Даруйте, але багато з тих дат важливі для суспільства.

- І все ж чимало з того переліку дат мають не загальноукраїнське значення і, скажімо, 500-річчя заснування села (до речі, хто достеменно може точно визначити хронологію цієї події ?!) цілком може відзначатися на регіональному рівні.

- Я би хотів зауважити, що подібне скупчення «датських» постанов пояснюється тим, що за півроку наш парламент надто мало працював по справжньому, а радше займався демонстрацією певних політичних позицій, далеких від законотворчості.

- Але в цьому перед вела опозиція…

- … а провладна більшість займала в цьому скоріше споглядальну позицію, не вдаючись до рішучих заходів.

- Маєте на увазі силові методи?

- Згадайте: коли протискали сумнозвісний мовний закон, регіонали та їхні спільники обрали саме цей шлях, а нещодавно, коли каменем спотикання було наведення ладу у персональному голосуванні, такого запалу щось не проглядалося.

- Ви є справжнім радикалом, особливо коли йдеться про оцінку нинішньої влади. Водночас від Вас перепадає на горіхи й опозиції. Ви і надалі будете дотримуватися такої лінії?

- Я є справжнім депутатом-мажоритарником і для мене найважливішим є виконання своїх передвиборних обіцянок. Я категорично проти ситуативного підходу до політичної діяльності, чим постійно грішать і провладні політичні сили, і опозиціонери. Партійні депутати завжди, як колись говорили за радянських часів, «коливаються разом з лінією партії». А це є зрадою справжніх інтересів виборців.

- Як Ви розцінюєте висловлювання західних політиків з приводу відкату від норм демократії в Україні?

- Нам слід менше посилатися на чиюсь думку ззовні, а рішучіше реагувати на це самим всередині країни. Західні політики можуть вдаватися до риторики, що засуджує ті чи інші вчинки української влади, але насправді жодних серйозних кроків не вживатимуть. Ось побачите, що буде у Вільнюсі, коли прийматимуться рішення про асоціацію України з ЄС.

- Ви неодноразово погрожували владі тим, що народ винесе її на вилах. Ви і справді прихильних жорстких революційних дій? Адже від революцій страждали не лише панівні верстви, а й прості люди.

- Знаєте, вили – це образ, але в ньому є багато від реальної перспективи. Ще з часів Аристотеля у давньогрецьких трагедіях містився катарсис, тобто очищення через трагічні події. Соціальне напруження в Україні  може досягти критичної межі, і тоді все можливо…