dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 27 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Павлом Розенком (фракція партії УДАР)

Інтерв'ю з народним депутатом України Павлом Розенком (фракція партії УДАР)

Інтервю з народним депутатом України Павлом Розенком (фракція партії УДАР)

- Як Ви розцінюєте реакцію в європейському та американському політичному середовищі на відкат від норм демократії в Україні?

- На мій погляд, реакція Заходу цілком адекватна та прогнозована. Очевидно, що коли Україна декларує європейські принципи і заявляє про намір нормально сприйматися на європейському просторі, то перш за все вона має дотримуватися європейських норм, правил і принципів, за якими живе уся європейська спільнота. Немає сумніву, що в Україні за останні три роки йде відкат від проголошеного курсу європейської інтеграції та  посилення  тиску на конституційні норми, спостерігається незаконне переслідування політичних опонентів, тиск на засоби масової інформації, тиск на бідних, тиск фактично на всі сфери економіки й нашого життя. І це мало узгоджується з європейськими стандартами...

- Ви вважаєте, що критики з боку Заходу достатньо, щоби ефективно впливати на політичну ситуацію в Україні?

- Все залежить від того, наскільки нинішня влада здатна сприймати подібну критику Заходу, який, з одного боку, має наполягати, але з іншого слідкувати, щоби тиск не перетворився на втручання у внутрішні справи України.

- А саме так подекуди й трапляється. Але ж існують не лише дипломатичні важелі.

- Саме так. На мій погляд, в тому, що був випущений на свободу Юрій Луценко...

- Точніше, амністований...

-  є наслідком саме того тиску європейської спільноти. У поєднанні з діями опозиції маємо позитивний результат. Сподіваюсь, це поєднання триватиме. І все для того, щоб Україна справді стала на шлях європейського розвитку.

- Яку, на Вашу думку, тут впливають на перебіг подій неурядові організації, блогерські мережі тощо?

- Роль неурядових громадських організацій в розвитку будь-якого суспільства  є практично безцінною. Тобто чим більшою буде активність людей, спрямована на державні і загалом на політичні структури, по сферах життя, інтересів, тим швидше Україна піде у своєму розвитку.

- А як Ви оцінюєте стан розвитку  цієї гілки суспільства в Україні?

- З одного боку влада робить все щоби, м'яко кажучи, обмежувати подібну діяльність, а з іншого --  ми, демократичні політичні сили маємо сприяти їй. Наявність інституцій громадянського суспільства створює надію, що Україна не все ще втратила на шляху європейського розвитку.

- Чи можливі такі варіанти розвитку ситуації в Україні, точніше стосовно України, як, скажімо — умовно кажучи -- “список Магнітського”?

- Якщо будуть вичерпані інші засоби, запровадження подібних списків з суто персональним підходом, може мати місце. Позиція партії УДАР полягає в тому, що ми маємо відкрити Європу для українських громадян, для українського суспільства в цілому, але закрити її для корупціонерів, для тих прокурорів, суддів і чиновників, які вільно трактують норми демократії.

- І на останок: абревіатура назви вашої партії має в кінці літеру Р, що тлумачиться як Реформи. Водночас саме слово УДАР семантично не зовсім кореспондується з поняттям реформ, і це виявляється, зокрема, в тому, що ви підтримуєте протестні акції опозиції, які найчастіше мають радикальний характер із зовсім не реформаторськими гаслами.

- Я не бачу тут суперечностей. Адже нинішня влада за три роки не здійснила успішно жодної реформи. Нинішня влада є гальмом для проведення реформ — зокрема, економічних і соціальних. Отже, ця влада має бути усунена і ми до цього докладаємо всіх зусиль.