dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 29 Февраля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України Володимиром Олійником  (фракція Партії регіонів)

- Як Ви розцінюєте висловлювання європейських та американських політиків про відкат від норм демократії в Україні?

- Оцінюю по-різному, оскільки різною є згадана реакція. Останнім часом  бачимо, що дедалі більше західних політиків тверезо, без зайвих упереджень коментують події в Україні і, зокрема, стан демократії в нашій країні. Можна навести низку правничих документів, які ухвалено в Україні останніми роками і які відповідають найвищим світовим стандартам.

- Чи мають нині вплив на внутрішньополітичну ситуацію в Україні такі інструменти, як неурядові організації або ж більш сучасні блогерські мережі тощо?

- Знов-таки не хотів би валити докупи всі НУО. Серед них є достатньо тих, що роблять корисну справу, хоча в деяких з них стирчать, як кажуть, вуха західних спецслужб та пропагандистських центрів. Втім, так було і, певно, так і буде. До цього слід ставитися спокійно. На жаль, наша опозиція в контактах зі згаданими структурами віддає перевагу тим організаціям, що відверто демонструють упередження до процесів, що відбуваються в Україні. Що ж до блогерських мереж, то тут дуже важко відокремлювати зерна від плевели. Тут є проблема.  

- Яким може бути тиск на українську владу з боку західних країн? Чи вірогідними є введення санкцій за білоруським сценарієм або ж російським (скажімо, на кшталт акту Магнітського)?

- Перш за все не став би вживати узагальнене поняття «західні країни». Вони є різними за багатьма ознаками і, зокрема, у ставленні до сучасних подій в Україні. Просто наша опозиція педалює на ті відгуки із Заходу, які відверто негативно коментують дії нинішньої української влади, або ж висмикує з документів, скажімо, Європарламенту чи Єврокомісії критичні моменти. Водночас слід сказати, що навіть посол США в Україні Джон Теффт, якого важко запідозрити у схваленні зовнішньополітичної лінії України, нещодавно назвав сильним сигналом підтримку Верховною Радою рішення про напрацювання узгодженого проекту постанови щодо євроінтеграційних прагнень України. Він заявив, що США налаштовані на подальший розвиток співробітництва з Україною у рамках Хартії про стратегічне партнерство. Звісно, такі факти, на жаль, є поодинокими, хоча навряд чи Сполучені Штати вдаватимуться до дій, схожих на санкції до Білорусі. Що ж до документів у стилі «Акту Магнітського», то я би не виключав можливості появи чогось схожого щодо України.     

- Чи можна нині спрогнозувати найбільш вірогідну кандидатуру на президентську посаду в Україні, яка буде підтримуватися США та Європою(якщо так, то назвіть претендента №1)?

- У США і Євросоюзу просто практично немає вибору, тому що говорити про реальних претендентів на пост Президента у множині навряд чи варто. Без жодного перебільшення реальною фігурою на наступних президентських виборах в Україні є Віктор Янукович. Звісно, впродовж трьох років важко реалізувати всі пункти розгалуженої програми, але тенденції розвитку країни за президентства В. Ф. Януковича є позитивними. Серйозних  зрушень реально досягати за 10-річний період, що, гадаю, і буде досягнуто у другий термін його президентства. Якщо ж США і Євросоюз наважаться підтримувати будь-яку іншу кандидатуру (у математиці це зветься доказом від противного), то тут їхніх аналітиків вкотре очікуватиме цілковите розчарування