dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 29 Мая 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Олександром Турчиновим (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв'ю з народним депутатом України Олександром Турчиновим (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депутатом України Олександром Турчиновим (фракція ВО Батьківщина)

- Як Ви оцінюєте останні події у Верховній Раді та за її межами?

- Влада на повну потужність запустила конвеєр для позбавлення мандатів всіх депутатів, які виступають сьогодні проти Януковича, проти влади, хоче позбавити їх можливості захищатись і працювати в парламенті. Згаданий конвеєр запущений, аби продемонструвати, що будь-кого без будь-яких підстав можна позбавити мандата, а потім кинути за грати. Це — початок неприхованого терору проти опозиції. Отже, блокування — це наша відповідь на наступ диктатури.

- Якими, на Ваш погляд, є першочергові кроки?

- Аби надалі не допускати таких речей, необхідно переформувати регламентний комітет, який не має бути залежним від однієї політичної сили. Зокрема, слід висловити недовіру голові цього комітету Володимиру Макеєнку і домогтися паритету представництва влади й опозиції в складі комітету . А поки цього не сталося, в опозиції відсутні інші методи боротьби з цим явищем, ніж блокування роботи Ради. Адже керівництво парламенту працює за партійною ознакою і за вказівками з адміністрації президента.

- Ви обмежуватиметься лише блокуванням?

- Аж ніяк. Окрім цього, слід вдаватися до акцій за межами парламенту. Певні акції вже почали організовуватися. Ми вимагаємо припинити наступ на засади демократії, неприховану антиконституційну діяльність чинної влади. Наша боротьба триватиме не лише в межах парламенту, ми будемо піднімати  вулицю.

- Це вже щось схоже на революційні дії. Але повернімося до проблеми блокування. Є чутки про те, що більшість не виключає силового варіанту розблокування, а також власного блокування.   

- Ми блокуємо парламент в такий спосіб, аби не дати нашим опонентам його розблокувати. Водночас ми не боїмося, що регіонали заблокують парламент, оскільки тоді вони таким чином будуть підтримувати  наші вимоги щодо зупинення небезпечних для України процесів, що насуваються, Вони прагнуть демонструвати стабільність, але не може стабільно працювати найвищий законодавчий орган держави, коли в країні плюндрується Конституція, нехтуються права людей, за грати кидають політичних лідерів.

- І все ж таки: коли запрацює по-справжньому парламент? Адже непрацюючий парламент – це теж нонсенс й антиконституційна ситуація?

- Парламент може запрацювати у будь-який день, коли будуть припинені наступи на права громадян і коли виконуватимуться  вимоги, що їх висуває опозиція.

- Але ж вимоги висуває й більшість. І до цих вимог теж слід прислухатися. А так все дедалі більше скидається на звичайний політичний піар…

- Наше завдання – не робити піар, а перш за все змінити ситуацію, щоби опозиція мала змогу контролювати роботу парламенту (те, власне, що ми і робимо) і не дати змогу працювати парламенту, коли  відбуваються антиконституційні дії. Тому, якщо регіонали блокуватимуть парламент, то це − їхня проблема, оскільки цей жест ні до чого не призведе. Будемо блокувати по черзі і парламент працювати не буде, коли знущаються над політв’язнями, коли відбувається позбавлення депутатських мандатів за рішенням адміністрації президента. Нас не цікавить, чи будуть спроби силового розблокування парламенту. Знов-таки: Верховна Рада не працюватиме, хто б не блокував її роботу.  Зрештою, регіонали не вдаються до таких спроб, оскільки для них це не вигідно.