dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 27 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України, представником Президента у Верховній Раді Юрієм Мірошніченком (фракція Партії регіонів)

Інтерв'ю з народним депутатом України, представником Президента у Верховній Раді Юрієм Мірошніченком (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України, представником Президента у Верховній Раді Юрієм Мірошніченком (фракція Партії регіонів)

- Коли Президент розраховує відвідати парламент? Адже за законом він має виступити тут зі щорічним посланням.

- Президент готовий виступити у Верховній Раді, а от Рада не готова не те, щоб запросити Президента, а просто систематично працювати. Тут спостерігається суцільне блокування роботи, постійне з'ясування стосунків. Це дуже прикро. Хоча, мабуть, це необхідний етап, коли притираються політичні сили, формується певна культура відносин.

- Тобто Ви вбачаєте у цьому хоч якийсь позитив?

- Все ж таки, попри достатню емоційність і радикальність позицій, діалог налагоджується. Природно, він має бути іншим як за формою, так і за змістом. Практично щодня під час сесійного періоду лідери фракцій збираються у голови Верховної Ради і шукають виходу зі становища. Це було і тоді, коли дебатувалися форми і методи персонального голосування. Сподіваюся, що так буде і надалі.

- Яким має бути щорічне звернення Президента, зважаючи на те, що до кінця березня може тривати блокування роботи парламенту, -- письмовим, телевізійним?

- Письмовий вигляд має бути неодмінно. Навіть коли Президент виступить з ним у стінах Ради, його роль є значно ширшою. Звернення охоплює всі галузі життя суспільства — політичне, економічне, зовнішньо-політичне тощо. Тим більше, що статус щорічного послання Президента значно посилився і його роль у формуванні, скажімо, державної політики є ключовою. Це — об'ємний документ, що буде представлений у письмовому вигляді, але не виключено, що буде і виступ у сесійній залі, залежно від того, як розвиватимуться події у Верховній Раді.

- Наскільки вірогідний  варіант розпуску парламенту Президентом?

- Як відомо, Президент згідно з Конституцією має право достроково припинити повноваження парламенту і призначити дострокові вибори до Верховної Ради в разі, коли впродовж тридцяти діб Рада не працюватиме. Поки що такий варіант існує радше у вигляді припущення. Хоча опозиція щоразу шукає нові приводи для блокування роботи. Зверніть увагу: більшість демонструє схильність до пошуку компромісних рішень, а опозиція — небажання перейти до конструктивної роботи.

- Чи Ви можете прокоментувати судові рішення щодо позбавлення депутатських мандатів народних депутатів Веревського і Власенка?

Я не вважаю за можливе коментувати рішення суду. Це можуть робити експерти, громадські діячі, публіцисти, а не політики. Як політик я просто не маю права цього робити, оскільки це без сумніву означає втручання у судову діяльність із зовні, що не припустимо.