dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 08 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Сергієм Міщенком (позапартійний)

Інтерв'ю з народним депутатом України Сергієм Міщенком (позапартійний)

Інтервю з народним депутатом України Сергієм Міщенком (позапартійний)

- В чому коріння теперішньої ситуації з блокуванням роботи нашого парламенту?

- Переконаний, що завадою в нормальному перебігу роботи є амбіції з боку Партії регіонів. Якщо вони заявляють, що мають 226 голосів або навіть понад 250 голосів, то в чому ж проблема? Погодьтесь з пропозиціями забезпечити персональне голосування будь-яким чином — підняттям рук, виходом з залу або якось інакше — лише на один сесійний день або  тиждень і покажіть свою здатність приймати рішення.

- Але ж факти “неперсонального голосування” траплялися і в представників ...

- Опозиції це стосується так само. Нехай вона покаже наявність в залі реальних 183 депутатів (а не 158 підписів, як було під час збирання підписів для проведення позачергової сесії), тобто 177 депутатів з трьох опозиційних фракцій та плюс мажоритарників, які заявляють про свою опозиційність. Я, до речі, належу саме до таких депутатів.

- Хіба один день може щось принципово змінити? Вже були в цій каденції такі дні і тижні.

- Це буде доказом того, що можна знайти компроміс і рухатися далі у напрямі плідної парламентської роботи.

- Як Ви ставитеся до пропозицій ввести один чи два дні голосування в Раді, коли саме і потрібно буде збиратися у повному складі?

- По-перше, навряд чи тоді зможемо упоратися з прийняттям великого масиву законопроектів, а по-друге, це буде, так би мовити, показушний метод — прийти й похизуватись перед телекамерами.

- Отже, може бути в ідеалі варіант, коли після реєстрації перед початком сесійного засідання, картки тих, хто не зареєструвався, на цей день блокуються після оголошення головуючи на засіданні.

- Саме так.

- Подейкують, що і під час реєстрації існує можливість реєструватися “за того хлопця”.

- Практично це неможливо. На реєстрації працівниці апарату Верховної Ради, які працюють не один рік, уважно слідкують за цим. І, повірте, навряд чи хтось з них ризикуватиме своєю посадою в разі, коли дасть змогу сфальшувати підпис в бланку реєстрації.

- Чи потребує регламент Ради введення якихось змін у зв'язку з обов'язковим особистим голосуванням?

- Немає потреби у жодних змінах.Регламент у його нинішньому вигляді все це містить. Голова Верховної Ради на початку сесійного засідання оголошує, хто і з яких причин відсутній у залі. Це прописане у регламенті. І його слід просто виконувати. Отже, заблокували картки відсутніх, зайняли свої місця. Відпадає потреба у сенсорній кнопці, у піднятті рук тощо.

- Що ж є головною причиною зволікання з виходом з ситуації?

- Все дуже просто. Кожна політична сила бореться за свій рейтинг. Скажімо, блокуванням підвищується рейтинг. Але з блокування треба вийти так красиво, щоб уникнути падіння рейтингу. А та політична сила, проти якої, власне, влаштовується блокування, тобто Партія регіонів, вона може втрати свій рейтинг, якщо піде на поступки. Тут і заритий собака.

- Якій політичній силі вигідно довести справу до дострокових парламентських виборів?

- Нині нікому не вигідно. Гадаю, це просто шантаж з обох боків — і влади, і опозиції. Адже точаться розмови про те, що можуть для наступних виборів прийняти закон про перехід на виключно мажоритарну систему. Але такий закон навряд чи пройде, оскільки за нього стовідсотково не проголосують комуністи. А за закон про повернення до виключно пропорційної системи не проголосують мажоритарники. Я як обраний за мажоритарним округом  чудово розумію, що в разі цілковитого переходу на мажоритарку Партія регіонів набере десь 300 мандатів. А опозиція відповідно ще зменшиться.

- Але ж можна залишити чинну систему?

А тоді ніхто від цього не виграє. Регіонали за пропорційної системи вірогідно наберуть менше, ніж минулої осені. А нині вони сподіваються зміцнити свої позиції за рахунок “тушок”. Опозиція також не зможе щось  вичавити для себе.