dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 19 Августа 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Петром Порошенком

Інтерв'ю з народним депутатом України Петром Порошенком

Інтервю з народним депутатом України Петром Порошенком

- У перший сесійний день роботи Верховної Ради якими Вам ввижаються перспективи нашого парламенту с точки зору його ефективності?

- Робота Ради практично ще не розпочиналася. Але, на мою думку, вона має достатній потенціал. Передчасно говорити, чи вдасться повністю його використати, але, повторюю: фахово парламент цілком здатний до плідної законотворчої діяльності.

- Запитання до Вас як до досвідченого економіста: які закони економічного напряму розглядатимуться першочергово? Адже стан нашої економіки багато в чому потребує термінових законодавчих заходів.

- В першу чергу слід вжити заходів для реального поліпшення інвестиційного клімату, для захисту суб'єктів господарювання і платників податків. Дуже важливо й те, що нині йменується детінізацією економіки. І врешті-решт, нам треба припинити популістичні підходи до економіки як до дійної корови і вийти на цілком ефективну роботу з використання справжнього економічного потенціалу країни. Мотивація для цього нагальна. Без цього не підуть ні бюджетні процеси, ані реалізація соціальних програм.

- Чи Ви очікуєте серйозних протистоянь різних політичних сил, представлених у парламенті?

- Є аксіомою, що політика — це мистецтво компромісу. І той, хто вважає себе політиком, мусить не забувати про це. Звісно, важко розраховувати на те, що ця каденція буде суцільно безконфліктною. Але треба бути оптимістами: здоровий глузд має брати гору. Питання існування держави, віри, батьківщини не підлягають сумнівам. Все решта — предмет для обговорень і компромісів.

- Як Ви ставитесь до інциденту з новообраними депутатами Табаловими, які обиралися як представники "Батьківщини", а потім раптом різко змінили курс?

- На мою думку, ця історія має бути сигналом щодо відповідальності окремих політиків і тих політичних сил, які включають таких політиків до своєї сфери, І відповідальність повинна бути обопільною. У минулій каденції ми мали чимало подібних історій, і той, хто довіряє репутацію своєї політичної сили комусь, потім мусить нести повною мірою відповідальність за це.