dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 24 Августа 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Ольгою Герасим'юк (фракція НУ-НС; на виборах 28 жовтня балотувалася по мажоритарному округу від партії УДАР, але не булла обрана)

Інтерв'ю з народним депутатом України Ольгою Герасим'юк (фракція НУ-НС; на виборах 28 жовтня балотувалася по мажоритарному округу від партії УДАР, але не булла обрана)

Інтервю з народним депутатом України Ольгою Герасимюк

Люди не діляться за партійною ознакою

- Ваша депутатська діяльність великою мірою мала виразний зарубіжний акцент.

- Загалом так. Я працювала в Парламентській Асамблеї Ради Європи і справді це була солідна частка моєї роботи. Але поряд з тим дуже багато часу приділяла зверненням наших громадян. Можу сказати, що була чи не найпопулярнішим адресатом серед усієї нашої депутатської братії. Частково це пояснюється тим, що свого часу досить довго я була телеведучою на каналі "1+1", і глядачі це, певно, пам'ятали.

- Варто зауважити, що це не був мажоритарний округ, оскільки змішану виборчу систему запровадили тільки на недавніх парламентських виборах.

- Так. І мене часом дивувало, що листи до мене як до нардепа йшли з цілої країни. І ще одна цікава деталь: мої дописувачі не мали якоїсь певної політичної орієнтації.

- За великим рахунком люди наші не діляться за партійною ознакою, і це варто було би пам'ятати народним обранцям.

- Справді, політикам варто було би попрощатися з ілюзіями щодо політичної заангажованості пересічного виборця.

- В чому конкретно полягала Ваша робота з дописувачами?

- Я вирішувала безліч різноманітних питань та проблем. Скажімо, повернення несправедливо вилучених земельних ділянок: маю на увазі зовсім не латифундії, а найчастіше - невеличкі земельні наділи. Або сімейні справи, зокрема, майнові, коли шахрайськими методами забирали майно у дітей.

- Ці проблеми мала би розв'язувати місцева влада...

- Звичайно. Але ж корупційна складова ще настільки всесильна, що простим людям важко відстоювати свої законні права. Досить поширеними, на превеликий жаль, є несправедливі судові вироки. Нещодавно мені пощастило визволити з в'язниці людину, засуджену на 15 років тюрми. І ця справа тяглася з 2009 року, і я сама вже втратила надію на успіх.

- І все-таки можливо?!

- Виходить так. І я щаслива, що мені вдалося це зробити незадовго до завершення моєї депутатської каденції.

- Але повернімося до Вашої міжнародної діяльності...

- Я би хотіла наголосити, що була в Парламентській Асамблеї Ради Європи представником опозиції.

- Все ж таки Ви були представником всієї України...

- Звичайно. Але там знали, що я репрезентую українську опозицію.

- Отож. І це, тобто наявність у нас цілком дієздатної опозиції, в будь-якому разі працює на позитивний імідж Держави Україна.

- Без зайвої скромності скажу, що була чи не найактивнішим членом української делегації і не втомлювалась наголошувати на тому, що курс на європейську інтеграцію – це віддзеркалення настроїв наших громадян. Я була там членом трьох комітетів і не просто номінально була присутня, а діяла активно.

- Нині, на жаль, Ви, оскільки не обрані до нового складу парламенту, змушені будете припинити діяльність в Парламентській Асамблеї РЄ.

- Втрачати свій офіційний статус, звісно, шкода, але я продовжуватиму свою роботу вже як журналіст і письменник.

- Певно, період останніх років Вам як творчій людині буде безцінним скарбом. Я читав Ваші дорожні замальовки на сторінках газети «День», і видно було, що це начерки для наступних більш ґрунтовних творів.

- Звичайно, нині для творчості залишатиметься більше часу. Я працюю над багатьма творчими проектами, хоч зовсім відходити від громадської діяльності не збираюсь. Спробую все це поєднати.

- Зичимо усіляких успіхів.