dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 22 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю із заступником голови Верховної Ради України Миколою Томенком (фракція БЮТ-Батьківщина)

Інтерв'ю із заступником голови Верховної Ради України Миколою Томенком (фракція БЮТ-Батьківщина)

Інтервю із заступником голови Верховної Ради України Миколою Томенком (фракція БЮТ-Батьківщина)

За наявності фальсифікацій не прийматимемо присяги

- У перший після парламентських виборів сесійний день доречно було би почути Вашу думку щодо підсумків виборчих змагань.

- Перш за все хотів би нагадати, що сьогодні ввечері (тобто 6 листопада. Прим. Диск. клубу "САМІТ") минає 9-та доба післявиборчого періоду. Слабо орієнтуюся у перебігу подібних подій в африканських країнах, але наголошу: Україна є першою європейською державою, де на 9-ту добу досі не обраховані електронні протоколи виборів. І це сталося не тому, що у ЦВК мало працюють люди. Таємниць тут немає: просто президент на кілька днів зник невідомо де і дав вказівку, що допоки не буде 226 депутатських мандатів у Партії регіонів, доти результати виборів не повинні визнаватися і перш за все там, де перемогла опозиція.

- Це — певною мірою гіпербола. Адже ідеться лише про конкретні кілька округів, а не про достатньо велику їхню чисельність...

- І все ж таки я особисто вірю в цю гіпотезу. Виходячи з усього, комуністам не пропонують увійти до складу парламентської більшості (певно, тому що вони надто дорогі). Саме тому сьогодні розглядався законопроект, за яким мінімальна чисельність фракції чи депутатської групи не перевищуватиме десь 30 осіб. А нині маємо десь півсотні мажоритарників, які навряд чи можуть об'єднатись в групу чи фракцію. Тобто перед ними — дилема: або залишайтесь позафракційними, або приєднуйтесь до фракції Партії регіонів...

- .. Або до Об'єднаної опозиції? Чом би ні?

- Лише в тому разі, коли всі вони поділяють наші програмні засади, а цього немає. Тобто іншого шляху не дано. А рішення ЦВК щодо переголосування і повторні вибори, це, на мою думку, виборче божевілля. І ми як опозиція ставимо чітку умову: звільнення з посад голів обласних адміністрацій, які були причетні до фальсифікацій. Маємо великі претензії до так званих системних адміністраторів, які також причетні до фальсифікацій. Поки що законодавство дає нам діяти лише в один спосіб: не приймати присягу депутатів Верховної Ради сьомого скликання, поки не буде оголошений останній переможець від опозиції в мажоритарних округах і поки не буде звірено результати у виборчих дільницях по багатомандатному партійному округу.

- І що буде в такому разі?

- Якщо до нас приєднаються депутати від УДАРУ та "Свободи" (а це практично вже вирішено), то у Верховній Раді 7-го скликання не буде 300 депутатів, які склали присягу. І, отже, парламент не розпочне свою роботу. Нічого страшного не трапиться, коли новий парламент розпочне роботу в січні або лютому наступного року.

- Але ж повноваження попередньої Верховної Ради невдовзі вичерпуються. Тобто принаймні ще на два місяці в Україні залишиться нинішній уряд, який, повірте, не буде сидіти, склавши руки?

- Наша позиція в цьому питанні лишається незмінною: поки не будуть зняті всі питання щодо фальсифікації хоча би в одному чи двох округах, ми не прийматимемо присяги.