dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 31 Мая 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (фракція БЮТ-Б)

Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (фракція БЮТ-Б)

Інтервю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (фракція БЮТ-Б)

- Щойно Верховна Рада ухвалила рішення про порядок роботи парламенту у період до наступних виборів, визначивши, що сесійні засідання відбуватимуться щовівторка, коли розглядатимуться законопроекти, заплановані для розгляду цим складом парламенту. Як Ви розцінюєте такий порядок роботи?

- Як ганебний. Адже подібне можна було зробити ще десять днів тому, коли визначалися з порядком роботи на період до виборів. Відтягнули час і зробили нову дурницю. І робиться це демонстративно, плямуючи честь і репутацію Верховної Ради.

- Яка, з Вашої точки зору, мета такої акції?

- Мета гранично проста – обмежити поле доступу до виборців представників опозиції. Більшість демонструє, що вона настільки боїться навіть невеликої кількості опозиції, що перебуває в сесійній залі...

- А чому їх так мало?

- ...Бо вони нині працюють у виборчих округах.

- Тоді навіщо проводити сесійні засідання, на яких практично немає опозиційних депутатів?

- Виступи опозиційних депутатів, що транслюються на всю країну, дають змогу опозиції достукатися до розуму і сердець простих людей. В дискусійному двобої представники влади програють нам, опозиціонерам.

- Даруйте, але тут прихований якийсь парадокс: в сесійній залі мало опозиціонерів, які чомусь не хочуть скористатися з можливості покласти на обидві лопатки владних парламентарів.

- Ми будемо використовувати всі можливі шанси, аби висловлювати свої думки.

- Але елементарна арифметика свідчить: чим більша кількість депутатів-опозиціонерів висловить свої аргументи, тим більших прихильників виборців переконає у своїй правоті. А так ви можете дійти до нульової кількості опозиціонерів у залі, а множення на нуль ви знаєте який підсумок дає. І що ж ви маєте зробити, аби зламати ситуацію на свою користь?

- Що ми можемо зробити? В них же більшість...

- А ви не виключаєте того, що й це рішення стосовно сесійних засідань буде переглянуто?

- Цілком вірогідно. Більшість може нас позбавити взагалі трибуни, скасувавши сесійні засідання.

- Дивлячись на сесійну залу і на кулуари Верховної Ради, постійно ставиш собі запитання: а де ж вона, «Об'єднана опозиція»? Купка в залі і кілька купок в кулуарах. Адже такий політичний пейзаж навряд чи згуртує ваших виборців і змусить їх повірити в єдність опозиції.

- Ні. Опозиція нині об'єднана і згуртована. Побоювання, про які йдеться, модна буде перевірити після виборів. Я особисто в цьому сенсі не бачу особливих проблем.

Пост-скриптум. Десь за кілька десятки хвилин після наведеного інтерв'ю у сесійній залі відбулося голосування по двох законопроектах щодо відео нагляду за процесом голосування на наступних виборах. Перший, опозиційний передбачав поширити цей відео контроль не лише на сам процес голосування (на цьому наполягала більшість), але й на перебіг підрахунку голосів. Опозиційний проект набрав ...лише : голосів. Ось вона нищівна єдність «Об'єднаної опозиції"!