dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 27 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Тарасом Чорноволом (позафракційний)

Інтерв'ю з народним депутатом України Тарасом Чорноволом (позафракційний)

Інтервю з народним депутатом України Тарасом Чорноволом (позафракційний)

Справжня об'єднана опозиція не має шансів бути такою

- Звертаємось до Вас як до депутата, однаково віддаленого як від влади, так і від опозиції. Останнім часом постійно точаться розмови про Комітет опору диктатурі (КОД) і про створення Єдиної опозиції, але від того деклароване об'єднання опозиційних сил не набуває реальних рис. Чи може щось суттєво змінитися на користь справді об'єднаних опозиційних сил?

- Те, що ми маємо нині під виглядом КОДу, є спробою цілковито монополізувати право на альтернативу владі і не допустити нові обличчя у Верховну Раду, це страх перед конкуренцією. Це небажання допустити того, щоб хтось на опозиційному полі міг грати свою гру. Це страх перед постаттю Кличка. У мене є чимало претензій до Анатолія Гриценка, але згаданий страх викликаний тим, що він зі своїми якимись принципами і незгодою ставати навколішки перед Турчиновим або Яценюком, може відчутно виокремитись. Це виключно створення кругової поруки. Це аж ніяк не об'єднана опозиція, бо опозиція — це означає: по-перше, формально не влада, по-друге, певний суспільний стан. Тут люди, які є в парламенті чи політичні сили є лише певним представництвом опозиції . Те, що зараз робиться, є великою ілюзією і бажанням застовпити за собою якісь певні місця, причому — що найгірше — те, що має ймення об'єднаної опозиції, насправді відсутнє як таке. Відсутні цілі повалити чи перемогти правлячий режим. Вони мають на меті зберегти вигідні місця, гарантувати собі присутність без особливих ускладнень. Через це вони йдуть на певні домовленості і грають в цю гру, створюючи фантом непримиренної опозиції. Чи все так станеться? Гадаю, станеться. Ті двоє, які на щось наважилися (у мне до них теж є багато претензій), вони ізольовані — маю на увазі Тимошенко і Луценко. А люди, що нині грають свою гру, вони не здатні на щось суттєве, окрім порожньої балаканини. Тимошенко на волі навряд чи припустила б розбрат у фракції, а реально вона зараз не в змозі координувати процеси.

- А згадаймо те, що відбувалося щойно під час обговорення поправок до Кримінально-процесуального кодексу. Адже коли поправки вносились представниками опозиції, за ці поправки голосували лічені депутати. Куди ж подівалась омріяна єдність опозиції?

- Це знов-таки підтверджує ефемерність опозиції, яка насправді не існує у нас в класичному розумінні цього поняття. Наша опозиція не хоче допустити когось іншого до влади, до Верховної Ради – громадського сектору, журналістів тощо, тому що опозиція нічим не відрізняються від того, що маємо нині. Моральної різниці немає. Хіба що регіонали, коли перебували в опозиції, явно були більш організованими і не допускали внутрішніх чвар та скандалів.

- Здається, нині Ви вже зробили свій висновок і на наступних парламентських виборах плануєте балотуватись по мажоритарному округу. А конкретніше можете сказати?

- Я перший в Україні після прийняття нового закону про вибори розтрубив усюди, що балотуватимуся в київському Дарницькому окрузі. Я зробив це задля того, шоби мої потенційні виборці мали час визначитись, хоча, зрозуміло, до офіційного старту виборчої кампанії далеко. Як давньоруський князь Олег кажу: "Йду на ви!", але не з войовничим запалом, а даючи людям достатньо часу, аби зробити усвідомлений вибір — без поспіху і передвиборної лихоманки. Сподіваюсь, їм не буде соромно за мене.