dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 27 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Видатки мають відповідати доходам

- Згідно із Законом "Про засади запобігання та протидії корупції", який вступив у дію з 1 липня 2011 року, державні службовці та депутати були зобов'язані задекларувати свої витрати і витрати своїх родичів, а також не володіти корпоративними правами саме із зазначеної дати. Втім, Конституційний суд визнав неконституційними згадані положення. В чому Ви як правник і народний депутат, що у складі фракції голосував за прийняття закону, вбачаєте колізію?

- Одразу ж зазначу, що будь-яке рішення Конституційного суду є остаточним і його треба виконувати без жодних винятків. У цій ухвалі є логіка в тому, що слід зібрати всі документи, які підтверджували б всі доходи. І не тільки там, де ми прописали в законі наявність предметів або послуг вартістю понад 150 тисяч гривень, але ті витрати, які ти несеш на утримання майна, автомобілів тощо або на оренду чогось, комунальні платежі. Обсяг і кількість таких документів досить великі, і тому, згідно з ухвалою КС, набуття чинності згаданого положення відтерміновано до 1 січня 2012 року. І відтепер, якщо видатки не співпадатимуть з доходами, виникне питання про корупційну складову.

- Які ще моменти спонукали Конституційний суд прийняти таку ухвалу?

- Там була ще одна річ. Я скажу відверто: для мене було новиною, що ми маємо обраховувати дані не з 1 січня цього року, а з 1 липня минулого. Закон вступив у дію з моменту підписання (1 липня 2011 року), але є частина норм, яка починає діяти з 1 січня 2012 року. Мене здивувала ще одна обставина. Коли ті, хто мають акції якихось підприємств і входять до керівних органів, то безперечно можна говорити про корупцію. Але коли йдеться не про контрольний пакет акцій або про досить суттєву частку, а про так званих міноритарних акціонерів, виникає питання: як бути в такому випадку?! Такий акціонер зі своєю, скажімо, 1 акцією в жодному разі не управляє процесом. Але його акція чи кілька акцій працюють. Ми дійшли висновку (і у своєму поданні до КС звернули на це увагу), що наявність самих акцій не є ознакою корупції, а нею є лише той випадок, коли ви входите в керівні органи.

- Отже, нині інцидент можна вважати вичерпаним?

- Головне в тому, що зроблено прорив у цих делікатних проблемах. І далі чиновник точно знатиме ту межу, за яку він не може переступити жодним чином. Якщо тобі задекларована доходна частина дозволяє робити певні видатки, все гаразд. Якщо видатки переважають доходи, одразу виникає питання: звідки в тебе ці кошти? Якби не було ухвали КС, у любителів провокаційних дій проти чесних службовців було би більше шансів зводити рахунки без жодних підстав.