dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 14 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (фракція БЮТ-Батьківщина)

Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (фракція БЮТ-Батьківщина)

Інтервю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (фракція БЮТ-Батьківщина)

Співпраця двох країн буде дуже проблемною

- На перший погляд тема "Президентські вибори в Російській Федерації й Україна" нас не обходить: мовляв, це -- "їхня справа". Але ж мусимо давати собі раду, що вона певним чином матиме відгомін і в Україні.

- Маєте рацію. Загалом багато того, що відбувається і відбуватиметься в Росії, безпосередньо або опосередковано впливає на Україну. Більшість нашого кордону межує саме з Росією. Ми ще зовсім недавно були в одній країні — в Радянському Союзі. Залишимо історикам змагання щодо того, хто давніший, і чи справді маємо спільне коріння. Поговоримо на злобу дня — про президентські вибори в Росії. Мало хто справді має сумнів про результат цих виборів. Але вперше за 15 років виникла, хоч і маленька, а все ж інтрига. Чи буде потрібний другий тур? Чи другим у фіналі буде Прохоров або ж Зюганов? Й інтерес буде не до результату, а швидше до процесу.

- Тим більше, що цьому процесу передували події останніх тижнів і місяців.

- Але коли переможе Путін (з майже стовідсотковою вірогідністю), навряд чи стануться принципові зміни в українсько-російських відносинах.

- Без жодних змін?

- Саме так. А якщо буде другий тур, то Путін матиме більше клопоту, аби врегулювати ситуацію всередині країни, і його мало буде цікавити Україна.

- Яким чином має Україна виробити собі лінію поведінки залежно від наслідків виборів в Росії?

- В нашого президента не склалися стосунки з Володимиром Володимировичем Путіним. Тому навряд чи можна розраховувати на поступки з боку Росії. Принаймні спершу ми маємо щось віддати, а вже потім отримати право на розмову. Тим більше, що Янукович і Азаров (останній особливо) нещодавно звинуватили російських лідерів у шантажуванні України. Тому дуже проблемною буде співпраця двох країн.

- Гаразд, а ось той перебіг подій останніх місяців в Росії, тобто реакція російського суспільства на результати виборів у Державну Думу -- чи не викличе він відгомін в українському суспільстві і в нашому істеблішменті, зокрема?

- Ми підтримуємо демократичні рухи в Росії, але звичайно, мусимо перш за все дбати про те, аби не зникли демократичні засади у нас. В цьому існують певні побоювання.

- І все ж у Росії нині є певні зрушення, -- зокрема, у самому стилі перевиборної кампанії, у теледебатах кандидатів в президенти, в обіцянках відновити вибори губернаторів. До речі, в Україні досі голів обласних адміністрацій призначають, а не обирають, хоч ми хизуємося своїми демократичними здобутками порівняно з Росією.

- Обирали, але дуже давно – 1992 року.

- Отже, будемо жити згадками про ті благословенні часи.