dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 31 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з першим заступником голови депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Володимиром Каплієнком

Інтерв'ю з першим заступником голови депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Володимиром Каплієнком

Інтервю з першим заступником голови депутатської групи Реформи заради майбутнього Володимиром Каплієнком

«Забзалюк-гейт» – брудний передвиборчий трюк

- Чи існує нині консолідована думка вашої депутатської групи щодо ситуації навколо заяви Народного депутата Романа Забзалюка?

- Авжеж. Ми дійшли згоди по кількох позиціях, які я виклав у виступі в парламентському прес-пойнті. По-перше, кожний член групи шокований безвідповідальним та безпідставним вчинком депутата за списком Блоку Юлії Тимошенко Романа Забзалюка. Вважаємо його заяву такою, що спрямована на дискредитацію не тільки депутатів групи "Реформи заради майбутнього", але й загалом Верховної Ради України. По-друге, ніхто з членів нашої групи до моменту виголошення згаданої заяви нічого не знав про підступні задуми Романа Забзалюка, а лише про те, що сам він хворий, опинився в скрутному становищі і потребує термінової медичної допомоги – він говорив про рак. Приймаючи рішення про надання допомоги, всі члени нашої групи і гадки не мали, що бажання допомагати ближньому може так використовуватися нечистоплотними особами.

- І все ж таки Ви висловлювали думку про те, що ця історія має й позитивні моменти...

- Справді, Забзалюк завдяки зусиллям членів нашої групи отримав медичну допомогу за кордоном й нині має цілком пристойний вигляд, посміхається й відчуває себе мало не героєм. І не червоніє, коли каже відверту неправду і попри всю підлість, що її він вчинив до своїх колег. Втім, хочу сказати і ще про один момент, про який я заявив на брифінгу у прес-пойнті парламенту. Фракція «Реформи заради майбутнього» заявляє про непохитність своїх позицій у Верховній Раді України, спрямованих на захист інтересів України і дотримуватиметься їх незалежно, фахово і керуючись лише власним сумлінням. Наша точка зору щодо об'єктів, які підлягають приватизації, біометричних паспортах, формування енергобалансу України, щодо земель сільськогосподарського призначення, Митного кодексу, декриміналізації статей КПК за перевищення влади, щодо суто популістських проектів, що не мають жодного права на функціонування в Україні, не змінюється за жодних обставин, попри будь-які звинувачення, політичні оборудки, тиск, наклеп.

- Якщо коротко, чим все це пояснюється?

- Цілком очевидно, що витоки цього ганебного вчинку Романа Забзалюка полягають у кризі БЮТ-Батьківщини. Партія втрачає не лише своїх членів, але й перспективи на наступних парламентських виборах. Офіційно до початку виборчої кампанії ще вдосталь часу, але фактично вона вже розпочалась.

- Але ж очільники опозиційних партій покладають великі надії на координацію висування опозиційних кандидатів по мажоритарних округах.

- Очікуваної єдності опозиції не видно навіть на обрії, і навряд чи ситуація змінюватиметься з наближенням виборів. Навпаки: те, що гучно декларувалось на Софійському майдані 22 січня, залишається на папері. Подивіться на голосування законопроектів у сесійній залі Верховної Ради. Адже чимало законодавчих актів, які пропонуються представниками опозиції, набирають по 10-15 голосів. Поро яку консолідацію тут можна говорити?!

- Чого можна очікувати від подальшої долі «Забзалюк-гейту»?

- Перш за все відсутні конкретні документи: адже більш ніж сумнівні аудіоплівки з голосом, що «нагадує голос Ігоря Рибакова» не можуть бути приводом для серйозного розгляду. Роман Забзалюк говорив про 9 сторінок тексту, пообіцявши додати ще чимало іншого матеріалу. Але чому цей матеріал не оприлюднюється зараз? Може, розраховують тягнути цю історію нескінченно аж до виборів? І чому не наважуються зробити так, як це належить, розпочавши з подання до Регламентного комітету Верховної Ради? Все зводиться до повторення одних і тих самих погроз – і жодної правової дії.