dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 28 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Народний депутат України Андрій ШКІЛЬ (фракція БЮТ-Батьківщина)

Народний депутат України Андрій ШКІЛЬ (фракція БЮТ-Батьківщина)

Народний депутат України Андрій ШКІЛЬ

Передноворічні оцінки: pro et contra

- Які, на Вашу думку, PRO ( тобто ЗА) i CONTRA (тобто ПРОТИ) стосовно до року, що минув?

- Тяжко говорити про PRO 2011 року. Може йтися хіба що про анти-здобутки нинішньої влади. З певними припущеннями слід сказати про єднання опозиційних сил, хоча постійно чуємо про суперечності і опозиційному таборі, про критику дій одних опозиційних шарів з боку інших...

- В принципі це — нормальний процес...

- Саме так, хоча проблем тут вдосталь. Що ж до негативів, то, зрозуміло, на першому місці стоїть кричущий факт перебування за гратами опозиційного лідера Юлії Тимошенко. І загалом серед тих, хто пройшов через горнило звинувачень, 50 відсотків належить до партії "Батьківщина". Хочу при цьому зауважити: вибірковість правосуддя зрештою обертається проти того, хто робить такий вибір. Негатив номер 2 — це те, що нині Україна практично втратила європейську перспективу.

- Невже така фатальна перспектива?

- Тобто ми не втратили зовсім шанс стати членом Європейського Союзу, але про швидку європейську перспективу нині не йдеться.

- Здається, ніхто такого швидкого, казкового перетворення попелюшки у принцесу ніхто з очільників ЄС нам не обіцяв...

- Знов-таки кажу про перспективу, а не про членство в ЄС. Ми могли би їхати в Європу потягом, а тепер в кращому разі — на возі.

- А чи не здається Вам, що ота європейська перспектива для України нагадує лінію обрію, яку видно, але хоч яких зусиль докладай, а все ближчою не буде?

- Але все одне рух вперед завжди краще за тупцювання на місці. І потяг, який рухається по рейках, тяжко звернути зі шляху.

- На вузловій станції його можна пустити під кутом до основного напряму або навіть розвернути у протилежний бік.

- А віз легко спрямувати куди завгодно. Недарма кажуть: "Закон – як дишло". Ще хотів би сказати про один негатив: згортається демократичний процес. А це автоматично веде до згортання довіри до влади.

- То це ж вигідно саме опозиції... І загалом довіра до влади будь-де — це явище не вічне.

- Не будемо про вічне. Швидко спливає повага до чиновників, а влада все ж має підтримувати своє реноме. Повага до влади виникає тоді, коли влада доводить послідовність і зрозумілість своїх дій.

- Двадцятирічна історія незалежної України аж ніяк не рясніє такими прикладами. Ми про це можемо лише мріяти так само, як колись мріяли про комунізм 20 років перегодом після відомої обіцянки Хрущова.

- PRO наступного року буде тоді, коли, прийшовши до парламентських виборів, влада — вибачте за тавтологію — приведе до влади нинішню опозицію.

- А чим буде характерний початок року?

- Ті, хто очікуватимуть якихось благ від щойно ухваленого бюджету, поступово переконаються у марності своїх сподівань.

- Оскільки причетні до зовнішньополітичної сфери, згадайте про цю ділянку.

- Виборчий процес, хоч і не формально, але фактично розпочинається безпосередньо після новорічних і різдвяних свят. І вся європейська демократична спільнота пильно придивлятиметься до тих процесів, що відбуватимуться в Україні.

- Для цього тій спільноті доведеться якимсь чином викроїти час і забути про власні проблеми, яких у неї нині більш ніж досить.

- Вибори будуть тестом на довершеність української демократії, і без оцінки міжнародних інституцій подібне тестування не зможе претендувати на об'єктивність. Гадаю, що наступна влада (тобто нинішня опозиція) зробить належні висновки з прорахунків нинішньої влади і своїх власних помилок. 28 жовтня 2012 року народ як конституційний носій влади має визначити, чи динамічно ми будемо рухатись на потязі або ж продовжуватимемо плентатись на возі, чи будемо лише балакати про реформи або ж справді їх реалізовувати, чи влада буде й надалі дбати про власні інтереси...

- ... Цим грішили практично всі влади в Україні.

- Ніде правди діти — саме так було. І слід зрештою відмовитися від актуальності жарту: "Ти що грішиш? - Ні, я просто постійно тим займаюся".

- Ви на початку нашої розмови говорили, що опозиція нарешті консолідується. Ви певні, що подібний процес (якщо вcе справді є таким) перейде на 2012 рік?

- Я переконаний в тому. Але ця моя впевненість має перейти у реальність того, що опозиція буде якісною...

- ...І не ситуативною. Навколо одного питання можна щільно згуртуватись, а потім так само швидко розійтися на заздалегідь облаштовані позиції.

- Так, ми вміємо дружити в біді, а потім втрачаємо почуття ліктя. Будемо сподіватися на краще.

- Сподіватися без надії?

(Тут Андрій Шкіль красномовно розвів руками)