dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 23 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Каплієнком (депутатська група «Реформи заради майбутнього»)

Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Каплієнком (депутатська група «Реформи заради майбутнього»)

Інтервю з народним депутатом України Володимиром Каплієнком (депутатська група Реформи заради майбутнього)

- Нині у парламенті та в експертному середовищі існують різні очікування від сесії, що відкрилася. Йдеться перш за все про, так би мовити, стрижневі закони — про державний бюджет, про земельні відносини, про кодекси (від митного до трудового) тощо. Ваші прогнози щодо конструктивності роботи парламенту?

- Зараз (гадаю, так буде і в найближчій перспективі) парламент працює в такий спосіб, що переважно рішення приймаються більшістю незалежно від того, чи виникають в залі поправки та пропозиції, подекуди кращі за ті, що вносяться більшістю. І це не завжди йде на користь змісту законів. Верховна Рада, на мій погляд, не повинна втрачати свої елементи колективного статусу. І коли більшість нерідко не хоче дослухатись до думок меншості, то це не можна вважати нормальним. Згадані Вами та інші важливі закони, здається, очікує подібна практика несприйняття більшістю альтернативних думок. Втім, мабуть, така поведінка більшості пояснюється тим, що нинішня влада прагне форсувати прийняття конче потрібних реформ.

- Поправки депутата Кармазина до пенсійного законодавства були відхилені саме в такий спосіб?

- Нинішній уряд (і більшість, яка його сформувала) мотивував свою позицію тим, що в разі прийняття поправок від'ємна частина державного бюджету збільшиться на 40 мільярдів гривень. Мотив знайомий. І тут до економіки додається ще й політика. Я не голосував раніше за сам закон і так само вчинив зараз.

- А що із земельним питанням?

- На цю тему внесено два законопроекти. Один — вашого покірного слуги і депутата Задирка про затвердження концепції земельної реформи в Україні, другий — урядовий, про ринок землі. В ньому частина присвячена обігу сільськогосподарської землі на території України. Він потрібний, але має одну ваду. Урядовий законопроект дозволяє в той чи інший спосіб передати право власності на українську землю іноземцям. Є в тому числі іноземним фінансовим групам через зобов'язання по кредитах, наданих в заставне забезпечення тієї чи іншої ділянки землі. Ми ніколи такої поправки не підтримаємо. Але немає жодної гарантії, що більшість підійде так само принципово до цього пункту закону.

- Ваша депутатська група зберегла свій склад? І чи поповнилась вона?

- Склад на сьогодні той самий, хоча, як кажуть, двері лишаються відкритими.

- Останнім часом чути заяви різних політичних угрупувань про можливість приєднання до Партії регіонів. Ви не розглядаєте подібну перспективу?

- Ми такого завдання перед собою не ставили. І на засіданнях фракції це питання не вникало.

- Останнім часом стан українсько-російських відносин зазнав змін. Висловлюються різні думки і тональність їхня інколи надто драматизується.

- Можу висловити свою особисту думку як народного депутата України. На погоджувальній раді я сказав, що спроби українського уряду знайти спосіб, в який можна відхилитись від курсу, прийнятого 2009 року, цілком зрозумілі. Зберігаючи статус- кво, Україна багато що втрачає і ризикує втрачати ще більше. Особисто я підтримую тезу про те, що слід розбиратися з такою ненормальною ситуацією, коли Німеччина купує російський газ за ціною, суттєво меншою, ніж Україна. Якщо для зміни становища треба буде звертатися до міжнародного суду, це слід робити. Не можна нашій державі бути прохачем. Треба, щоб Україна не пристосовувалася до ситуації, а захищала власні національні інтереси.

- Але політика — це мистецтво можливого...

- Саме тому слід використовувати геть усі можливості, а не бути рабом обставин.