dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 11 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шевченком (фракція БЮТ-Батьківщина)

Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шевченком (фракція БЮТ-Батьківщина)

Інтервю з народним депутатом України Андрієм Шевченком (фракція БЮТ-Батьківщина)

- Початок нової сесії Верховної Ради, коли ваша фракція зустріла появу Президента Віктора Януковича скандуванням "Ганьба! Ганьба!". Був прогнозований, якщо не в деталях, то принаймні за настроєм. Але ж Ви, певно, не вважаєте протестну складову основною. Будь-яка опозиція має дбати перш за все про конструктивні заходи, аби ваші виборці вам повірили.

- Якщо ми серйозно думатимемо про парламентські вибори 2012 року і про те, аби відібрати владу в Януковича на наступних президентських виборах, якщо ми серйозно думаємо про зміни в Україні, ми повинні нині в партії поділити роботу між собою по різних напрямках. Наша робота не обмежується наметовим містечком на Хрещатику...

- І не тільки футболки з написом "Батьківщина понад усе!"...

- Не тільки футболки. Зазвичай будемо докладати всіх зусиль, аби зупиняти неадекватні закони, що їх вносить уряд, на кшталт пенсійної реформи, поправки до якої щойно внесли. Постійно працюватимемо в регіоналах, на місцях, влада чинить "беспредел" тощо. У футбольній команді вправний тренер не дозволить всім гравцям одночасно бігти на один м'яч і закликатиме: "Розсередетесь!", щоб зайняти оптимальні позиції. Маємо досить велику команду, здатну успішно працювати в різних напрямках. Будемо активно працювати у наметовому містечку, але залишимо своїх парламентарів у Верховній Раді. При розгляді законопроектів наші представники будуть у сесійній залі.

- Все ж таки, оскільки ви — парламентарі, все мало би бути навпаки: представники — у наметовому містечку, а основна частина фракції — у парламенті.

- Ми вважаємо, що наше місце нині там, де чиняться неправоті дії проти Юлії Тимошенко, а у Верховній Раді представники фракції будуть постійно спостерігати за ходом подій, брати участь в обговоренні законопроектів і голосувати, висловлюючи консолідовану думку фракції. Ми не зробимо подарунок Януковичу і владі і не усунемось від парламентської роботи.

- Наскільки ви налаштовані, щоб поставити наперед конструктивну роботу? Адже це — в інтересах опозиції, оскільки протести (особливо однопланові й одноманітні) набридають, до них звикають і, отже, вони неефективні.

- Питання пріоритетів важливе. Але просто ми не можемо обмежитися роботою в сесійній залі, коли наші виборці й однопартійці потребують спілкування з ними й підтримки.

- Для цього існують передбачені розкладом парламентської роботи паузи в сесійних засіданнях. Але так чи інакше хотілося почути Вашу думку як народного депутата: Ви і Ваша фракція налаштовані дивитися оптимістично на перебіг подій у майбутньому стратегічному і найближчому?

- У довгостроковому плані ми налаштовані оптимістично. Я цілковито впевнений, що Україна повернеться на шлях нормального європейського розвитку...

- А Ви вважаєте, що країна на ньому була?

- Що ж до короткострокового періоду, то судові процеси над Тимошенко і Луценком не викликають жодного оптимізму.

- Тобто Ви не виключаєте песимістичного варіанту в цих процесах?

- В будь-якому разі вирок Юлії Тимошенко не стане фіналом цієї ганебної історії. Я вважаю неможливими парламентські вибори без Тимошенко: інакше вони не будуть визнані світом, а головне — українською громадськістю. Ті, хто сподіваються ставити в цій історії крапку, жорстоко помиляються.