dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 27 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України Володимиром Олійником (фракція Партії регіонів)

- Щойно я послухав виступ на брифнгу народного депутата Олега Ляшка, який є майстром популістських заяв і гасел, який цілком слушно говорив про те, що в День Перемоги можна було би не згадувати минуле, а сплачувати належне ветеранам і “дітям війни”.

- Тут закладено давню властиву звичку: обіцяти багато нічого не робити. Колись обіцяли побудувати комунізм і навіть дати називалися! З тих пір брехнею було просякнуто суспільство. Коли приймалися у нас закони щодо пільг ветеранам і дітям війни, чомусь забували покликати міністра фінансів. Ніхто — незалежно від партійної приналежності —  не переймався тим, звідки брати гроші. І  догралися до того, що кожного року призупиняли дію таких законів. Щось платили, а потім призупиняли.  Економісти підрахували, що за роки незалежності накопичили боргів за ці пільги на 140 мільярдів гривен, які сплатити неможливо. Природно, люди почали звертатися до судів. І замість виконувати зобов'язання, збільшували кількість суддів, бо попередньою їх кількістю вже неможливо було розглядати подібні позови.

- Судді  вже почали відмовляти навіть по так званих безспірних справах...

- Частіше затягують вирішення справ. Нині посилаються на кризові ситуації в економіці, але й у до кризові  роки всі зобов'язання по пільгах не виконувалися. Що вже казати про теперішню ситуацію! А ще ж лишаються не поверненими вклади в Ощадбанк.

- Де ж вихід?

- Варіант лише один: нарощувати економіку і в жодному разі більше не брати державних зобов'язань, що не підкріплені реальными фінансовими ресурсами. Коли люди бачать, що держава їх постійно обманює, вони державу зневажають і не захищатимуть її. Або шукати інших політиків, які обіцятимуть, можливо, мало, але прийматимуть відповідальні рішення.

- Наступного року обиратимуть парламент і питання про згадані виплати виникне неодмінно.

- Кожний політик має відповідати за власні дії, а не ховатися за спини колег по фракції. Я, наприклад, якщо братиму участь як кандидат у депутати,  говоритиму виключно правду. І коли йдеться про десятки мільярдів гривень, то було б злочином знову вдаватися до пустопорожніх обіцянок. Ті, хто будуть так робити, нехай пояснює, де візьме гроші з конкретними розрахунками. Далі ганьбити державу не можна.