dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 26 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Каплієнком (депутатська група «Реформи заради майбутнього»)

Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Каплієнком (депутатська група «Реформи заради майбутнього»)

Інтерв'ю з народним депутатом України Володимиром Каплієнком

Відпрацюймо основоположні засади проекту «УКРАЇНА 2030 РОКУ»

- Депутатська група — явище порівняно нове для українського парламенту. Один з членів вашої групи відверто зізнався, що сам не до кінця збагнув, навіщо її утворено. Та й слова “заради майбутнього” дещо відгонюють чимось радянським ідеологічним. Коли говорили: “Наша мета — комунізм”, то ця мета вимальовувалася десь за обрієм, а обрій, як відомо, віддаляється щоразу при наближенні до нього. Нині цінують більше прагматизм. Члени групи ще зовсім недавно входили до різних парламентських фракцій. Природно, важко очікувати на формування цілісної ідеологічної платформи групи...

- Звідки виникла назва “Реформи заради майбутнього”? Нині популярно обговорювати макропоказниики економіки, сперечатися щодо темпів зростання інфляції. Мені як громадянину України, якщо абстрагуватись від високої економіки, важливішими за цифри є стабільність в різних проявах життя і впевненість у тому, що я здатний забезпечити нормальне життя своєї родини. А ще — приналежність до певної спільноти, до того, щоб я міг пишатися країною. Мої співгромадяни хочуть бачити своє майбутнє таким, якого, на жаль, не спостерігаємо нині. Отже, ми за майбутнє, що утвориться внаслідок змін сьогодні, тепер. Позицію очікування кращих часів ми не поділяємо. За роки незалежності прогаяно досить часу, і лише інтенсивна робота здатна закласти відчутний фундамент для подальшого розвитку. Природно, цього не можна досягти без реформ — перш за все соціально-економічних. Наші проекти не мають бути припорошені пилом. Переважна частина нашої депутатської групи — це реформатори за переконанням, а не кон'юнктурники заради досягнення якихось вузькопартійних цілей. Члени групи — фахівці з різних галузей і мислять масштабно.

- Минулого року вже були спроби сформувати депутатську групу, але щось  тоді не склалось.

- Там частково були й члени нашої нинішньої групи. Але тоді не всім потенційним учасникам майбутнього депутатського альянсу вистачило витримки: адже чинився спротив іззовні і група не була бажаною для Верховної Ради України. І деякі депутати з інших фракцій відверто глузували з наших спроб консолідуватись. Але ядро майбутньої групи вирішило потім не поспішати з юридичним її оформленням, а виробити консолідовані засади. Впродовж цього періоду неодноразово змінювалась кількість групи: 15, 20, 22. Врешті-решт, настав момент, коли товариські стосунки членів майбутньої групи дали змогу сказати: все, стоп, слід зафіксувати здобутий консенсус серед двадцяти членів. Серед нас авторитетні парламентарі Іван Плющ, Ігор Рибаков, Віталій Курило, представники соціалістичного напряму...

- ... До цього напряму належите й Ви...

- Я соціаліст за переконанням. Знов-таки наголошую: група не формувалась на жорстких ідеологічних засадах і не як виключно політична структура. Втім, розуміємо, що цих процесів нам не уникнути, якщо ми хочемо бути не групою-одноденкою. Наскільки я знаю, переважна більшість членів групи поділяє лівоцентристські цінності. І ця ідеологія знайде своє відтворення у низці наших законопроектів — зокрема, про освіту, про пенсійну реформу, про актуальні проблеми в індустріальній галузі економіки тощо. Сподіваємось в такий спосіб додати конструктивності в роботу парламенту. Хто на сьогоднішній день, починаючи з 1991 року, спромігся  виробити основні засади проекту “УКРАЇНА 2030 РОКУ”? Ми як депутатська група прагнемо  - поряд з буденною законотворчою роботою — плідно працювати саме у згаданому напрямку.

- “Реформи заради майбутнього” перебуватиме у цьому статусі аж до наступних парламентських виборів?

- Цього вимагає регламент Верховної Ради. Формально ми не можемо поки що йменуватись фракцією, але будемо суттєво впливати на ситуацію в парламенті.

- Якими є нині ваші стосунки з більшістю?

- Офіційно ми до більшості не належимо. Всередині групи тривають дискусії щодо цього. Ми підтримуємо все, що, з нашої точки зору, сприяє поліпшенню соціально-економічної ситуації в країні. Але завжди виробляємо консолідовану позицію групи з кожного питання, хоча трапляються випадки й індивідуального голосування кожного члена групи. Ось зовсім недавно при голосуванні за впровадження “сенсорної кнопки” в сесійній залі 12 членів групи висловилась “за”, а 8 утримались від голосування.