dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 18 Февраля 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з Володимиром Макеєнком, головою Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

Інтерв'ю з Володимиром Макеєнком, головою Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

Інтервю з Володимиром Макеєнком, головою Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

Краще пізно, ніж ніколи

Упродовж кількох місяців мусолилася тема (головним чином представниками опозиції) щодо складання депутатських повноважень тими парламентарями, хто отримав інші призначення. І ось можна сказати, що проблему знято.

Практично так. І оскільки претензії з приводу затягування її вирішення багато в чому адресувалися очолюваному мною комітету, нині відчуваю фантастичне полегшення, наче скинув з себе важкі лантухи.

А чому цей процес виявився таким тривалим?

Певною мірою тому, що призначення не відбувалися одномоментно. Скажімо, вибори мерів сталися восени, і новообрані мери Ялти й Кременчука написали заяви про припинення депутатських повноважень.  До того ж троє депутатів — Василь  Горбаль (з посади голови обласної держадміністрації), Геннадій Васильєв (з посади заступника голови обласної держадміністрації) і Микола Шершун (з посади голови Державного комітету лісового господарства) — повернулися до Верховної Ради. Решту парламент позбавив депутатських повноважень...

...За винятком Владислава Каськіва...

З ним ситуація дещо інша. Указом Президента він був призначений з 23 грудня 2010 року на посаду голови Державного агентства з інвестицій й управління національними проектами.

Але там, здається, виникла юридична колізія?

Нині жодної колізії немає. Просто існували два агентства, які нещодавно об'єднали в одне. В. Каськів до цього був куратором національних проектів. І нині ми діємо згідно із законом про статус народного депутата. Оскільки пан Каськів призначений керуючим органом виконавчої влади, він мусить написати відповідну заяву про складання повноважень. Час ішов, і наш комітет двічі нагадував Каськіву про необхідність подати заяву, але згаданої заяви ми так і не отримали. В цій ситуації ми змушені були звернутися до голови Верховної Ради з проханням звернутись з цього питання до суду. І вже суд має прийняти ухвалу, після якої всі проблеми будуть зняті.

Трохи про справу нового мера Кременчука Олега Бабаєва.

Ситуація була цікавою. Коли нещодавно він при внесені поправок до Конституції голосував...

...А точніше голосували за нього його карткою...

Пікантність ситуації полягала в тому, що  в момент голосування Олег Бабаєв перебував у фракції БЮТ, а за наслідками голосування його виключили з цієї фракції. І одразу актуалізували питання про його статус як народного депутата. А взагалі-то будь-який парламентар після своєї згоди перейти на виконавчу посаду має не зволікати з поданням заяви про позбавлення депутатських повноважень.

Тим більше, що наступний у партійному списку не забариться заповнити прогалину.

Саме так.

Нині лунають голоси на користь системи особистого голосування, яку прагнув реалізувати Арсеній Яценюк, коли був спікером Верховної Ради.

Як на мене, запровадити цю систему нині не реально. Вона працює лише тоді, коли депутат двома руками натискає дві кнопки. З технічного боку  для переходу на згадану систему слід прийняти рішення апарату Верховної Ради, узгоджене з регламентним комітетом. Але практично втілити її навряд чи доцільно. Аби постійно приймати закони,  потрібна постійна присутність більшості парламентарів у сесійній залі. У депутатів чимало роботи і поза межами зали: прес-конференції, засідання комітетів, тимчасових слідчих комісій, зустрічі з виборцями у дні прийомів, виїзди у відрядження за межі Києва і за межі України... Гадаю, треба вводити зміни в Конституцію, в закони про регламент і про статус народного депутата. А нинішні правила існують здебільшого на папері.