dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 18 Января 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Наші реформи таким не є

Наші реформи таким не є

Народний депутат Андрій Шкіль (фракція БЮТ-Бтьківщина)

Народний депутат Андрій Шкіль (фракція БЮТ-Бтьківщина)

После январского перерыва в сессионной работе Верховной Рады украинский парламент возобновил свою деятельность. В начале работы 8-ой сессии шестого созыва «Дискуссионный клуб САММИТ» обратился к депутатам с просьбой ответить на актуальные общественно и политически важные вопросы.

- Ваші очікування від нової сесії Верховної Ради?

- На жаль, ця сесія буде чи не найгіршою за всю історію нашого парламенту. Можливо, буде менше протистоянь, тому що з цим парламентом все зрозуміло. Менше буде якихось жорстких розбірок. Більш-менш спокійно руйнуватиметься соціально-економічна і гуманітарна сфери.

- Маємо  нині низку судових , в яких так чи інакше фігурують представники минулої влади. Хоч останнім часом в ті тенета потрапляють також особи, які до опозиції аж ніяк не належать.

- Якщо маєте на оці екс-спікера Верховної Ради Автономної Республіки Крим, то цей випадок лише підтверджує правило. А до того ж я вважаю пана Гриценка також жертвою політичного переслідування. Його переслідували за непослух всередині самої Партії регіонів.

- А решта?

- То є наслідок виключно політичних утисків. Тобто людей кримінально переслідують з політичних міркувань.

- І все ж певні підстави існують для слідчих , а далі й для судових дій?

- Лише те, що ці люди належать до опозиційних політичних сил. І для того, щоб виправдати свою практичну бездіяльність і безініціативність, все треба скинути на попередню владу, на попередніх чиновників, і, коли вдасться довести до суду якихось два відсотки того, що інкримінується, це буде велетенська перемога нинішньої влади.

- Стовідсотково доведені злочини трапляються лише тоді, коли стовідсотково вони сфабриковані. Втім, перейдемо до іншої проблеми. Нині в нас дедалі частіше проводяться паралелі (можливо, не дуже коректні) між подіями в північно-африканських країнах та деяких державах Близького Сходу в сенсі можливих у нас суспільних заворушень на соціальному ґрунті внаслідок упровадження реформ.

- Перш за все це — не реформи, а руйнування. Це принципово різні речі. Реформувати споруду — це її ремонтувати, а руйнувати — це остаточно її знищити. Нині руйнується соціальний захист українського населення. Реформи мають  здійснюватися зрозуміло, дуже прозоро. Ось вам просте порівняння. Хірург пояснює: ось тут треба щось видалити або розрізати, а потім вилікувати.

- На початку 1990-х років у Польщі Ежи Бальцерович впровадив дуже жорсткі реформи, які тоді викликали шалений спротив суспільства. Але ця, так звана, шокова терапія кінець-кінцем вивела Польщу на рівень однієї з найблагополучніших країн ЄС: там майже не відчули наслідків світової економічної кризи.

- Тоді реформи здійснювались скальпелем хірурга, а не забійником скотини, тому вони були успішні. Сутність реформ Бальцеровича не в їхній необхідності, а в короткотерміновості. Але проблеми були подолані. Втім, по-перше, в Україні немає Бальцеровича, а по-друге, те, що в нас йменується реформами, насправді ними не є. І найголовніше, що основною метою влади є наповнити будь-яким чином державний бюджет, щоб з того бюджету вийняти якомога більше.

- Даруйте, але це наша давня традиція... І наостанок: те, що зараз відбувається  всередині вашої фракції, чи не схоже воно на ерозію самої партійної структури?

- В нас немає жодної ерозії. Йде процес становлення за тяжких умов. Таких умов не створювала минула влада колишній опозиції...

- Ще й як створювала!

- ...Ніхто не залякував, не знищував бізнес. Подивіться, хто залишив БЮТ?

- Хто залишив, а кого ви таки виключили...   

- Це переважно бізнесмени — найбільш уразлива частина суспілсьтва...

- А ми наївно вважали найуразливішими тих, хто живе за межею бідності...

- Тобто  в принципі бізнесмени мають бути настільки захищені, шоби їм не було потреби йти в політику, але вони змушені це робити, оскільки якщо ти не займаєшся політикою, то вона займається тобою.

- В такий спосіб, мабуть, підтримується кругообіг бізнесменів і політиків у природі...

- Наші люди зазнали шаленого тиску — ось результат.

- Отже, Ваш прогноз: цей процес триватиме?

- Той, хто хотів, вже пішов, а що буде далі, - я не знаю.