dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 11 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Владі слід скористатися з шансів еволюціонувати вбік толерантності

Владі слід скористатися з шансів еволюціонувати вбік толерантності

Народний депутат Ольга Герасимюк (фракція НУ-НС)

Народний депутат Ольга Герасим'юк (фракція НУ-НС)

После январского перерыва в сессионной работе Верховной Рады украинский парламент возобновил свою деятельность. В начале работы 8-ой сессии шестого созыва «Дискуссионный клуб САММИТ» обратился к депутатам с просьбой ответить на актуальные общественно и политически важные вопросы.

- Якими є Ваші очікування, пов'язані з новою сесією парламенту?

- Нині існує проблема з роботою депутатів від опозиції. Можу стверджувати, що сьогодні наші звернення  і депутатські запити перетворюються на порожній звук. Наприклад, були запити щодо справи письменниці Марії Матіос. Але ми отримуємо відписки, з яких важко щось зрозуміти. Інший приклад: ми відправили запит до нашого Міністерства закордонних справ щодо заяви прем’єр-міністра Російської Федерації Путіна стосовно ролі України у перемозі над гітлерівською Німеччиною. У відповіді МЗС було сказано, що це є приватним висловлюванням пана Путіна, хоча це є неправдою.  Подібна ж доля спіткала кілька наших спільно з колегою Іриною Геращенко запитів, зокрема, щодо проблем у російсько-українських стосунках, що виникають. Всі відповіді так само є суто формальними. Отже, не маю особливих надій на ефективності депутатської діяльності.

- Запити — це одна з форм вашої діяльності...

- Ми пропонували також постанови із згаданих та інших питань, але ці постанови найчастіше повертаються і не беруться до розгляду. Ці приклади я навела, аби висловити певний песимізм стосовно успішності нашої роботи. І загалом, гадаю, не є нормальним, коли більшість сприймає опозицію виключно вороже. Втім, сподіваюсь, все ж таки, що ми з колегами не втрачатимемо надій на поліпшення ситуації в гуманітарній сфері, якою я опікуюсь. Додам до цього й захист прав людини і, безперечно, свободу слова. І згадані мною труднощі й проблеми не деморалізують нас. Ми докладатимемо всіх зусиль, аби впливати на ситуацію. Братимемо участь у круглих столах, у парламентських слуханнях. А загалом — якої якості є в нас громадянське суспільство, так маємо й владу.

- Лише влада? А опозиція? Вона консолідується лише на грунті “проти” і майже не виробляє спільних позитивних посилів у суспільство. Згадайте, як голосували представники опозиційних сил, скажімо, під час обговорення Податкового кодексу: за поправки опозиційних депутатів голосували лічені ваші колеги.

- Я згодна з Вами. Претензії до влади й до опозиції можна висувати однаково. І, на жаль, це давня наша хвороба. І влада, і опозиція сцементовані у нас  здебільшого, так би мовити, “шкурним” інтересом. Опозиція потребує кардинально нового формування.

- Які відчуття викликає у Вас низка судових дій щодо представників старої влади?

- На мою думку, це не можна вважати нормальним. Недаремно Президент нещодавно озвучив меседж, де зауважив (я не цитую, а переказую зміст), що зловживання такими діями є сумнівним. Коли правоохоронні органи мають до когось претензії, то це має відбуватись у цивілізованих процедурах, без брутальності. Якщо ми не подолаємо цього, то ніколи не виконаємо зобов'язань, узятих перед Радою Європи. Саме тоді нас будуть позитивно сприймати у світі. Зрештою, це важливо для нас самих.

- З огляду на процеси, що останнім часом тривають в деяких країнах Північної Африки та Близького Сходу, чи Ви прогнозуєте виникнення в нашому суспільстві заворушень як реакцію на соціальну політику влади?

- Я не можу цього прогнозувати, але зрозуміло, що в ситуації, коли тривалий час не випускають пари, котел може вибухнути. Існує певна межа накопиченню негативного в суспільстві. Я не прогнозую жодних революцій — боже збав! Але якщо влада почне не любити власний народ, то їй не може бути гарантоване тривале існування. Українці за вдачею терплячі, але цим зловживати не можна.

- Ви вважаєте, що влада не втратила шанс еволюціонувати в бік більшої толерантності?

- У влади завжди є шанс. Слід лише з нього скористатися. Розумні заходи — навіть непопулярні — народ зможе вірно оцінити й поставитись до них з розумінням. Але лише в тому разі, коли з народом говорять відверто і чітко розставляють часові віхи змін на гірше й на краще.