dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 20 Января 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Ксенією Ляпіною (фракція НУ-НС)

Інтерв'ю з народним депутатом України Ксенією Ляпіною (фракція НУ-НС)

Інтервю з народним депутатом України Ксенією Ляпіною (фракція НУ-НС)

«Коли Юля бігає і кричить, що вона організувала масові мітинги протесту, це схоже на нечесну маніпуляцію»

- Під час розгляду законопроекту Податкового кодексу склалась парадоксальна ситуація: коли справа доходила до поправок від опозиційних депутатів, то за введення тих поправок голосували лічені депутати — лише якась частка парламентарів-опозиціонерів. Якась дивна позиція опозиції...

- Тут, певно, позначилось те, що опозиція втратила надію на те, що їхні поправки будуть враховані.

- Але ж Ви і, скажімо, Юрій Кармазин, попри все, мужньо вносили одну поправку за іншою...

- Тут, мабуть, спрацьовували наші особистісні риси. А загалом я, вносячи поправки і не дуже сподіваючися на те, що їх приймуть, прагнула, аби суспільство в такий спосіб дізналося про всі ті речі, які закладаються в Кодекс. Якби не було моїх поправок, то тоді ми б виглядали, по-перше, неконструктивними, а по-друге, такими, що ми неаргументовано сваримо той продукт, що його пропонує більшість. І суспільство має знати, що Кодекс недосконалий і має удосконалюватися.

- Але ж і його автори не приховують, що Кодекс зазнаватиме доробки і коригування. Але нині країна просто не може жити без такого, так би мовити, наріжного документу, який слід було приймати принаймні десять років тому.

- Я мала на увазі докорінні його зміни.

- І все ж, зізнайтеся, далеко не всі Ваші поправки кардинально змінювали Кодекс. У Вас була присутня аргументація, і це є безумовний плюс. Але ж суспільство, про яке Ви говорите, водночас бачило, що опозиція у своїй масі виявляла цілковиту байдужість, не голосуючи за Ваші поправки. Ба більше: опозиція навіть не виявидася здатною висловити своє згуртоване ставлення навіть тоді, коли відбулося підсумкове голосування не за окремі поправки а за Кодекс в цілому.

- Згодна. Як на мене, це була велика політична помилка. А була ж нагода зібрати десь 150 голосів проти і продемонструвати свою консолідовану позицію.

- Це гранично опукло свідчить про неконсолідованість опозиції і загалом ставить під сумнів існування опозиції в паралменті як такої. Одна річ — жбурляти в ложу уряду стоси Податкового кодексу або запускати під склепіння сесійної зали кульки-дулі, інша — поважати своїх виборців і бути послідовними у своїх переконаннях. Одна річ — вивести людей під Верховну Раду...

- Нині вивести людей під Верховну Раду складно, якщо вони не хочуть це робити самі. Коли Юля бігає і кричить, що вона організувала масові мітинги, це більше схоже на нечесну маніпуляцію.

- І все ж важко повірити в те, що ці тисячі людей з'явилися тут спонтанно. Тим більше, що навіть в оформленні різних “загонів” відчувається чиясь одна рука: адже плакати і написи з назвами міст мають один стиль. А тепер уже йдеться про якусь координаційну структуру, що спростовує тезу про цілковиту стихійність “народного протесту”. Але повернімося до голосування. Хіба так важко було сконсолідуватися депутатам-опозиціонерам для голосування?

- Мабуть важко. Ви ж самі бачили.

- Бачив не лише я, а мільйони телеглядачів. Системна криза опозиції в цьому проявилася яскраво.

- Я б сказала ще про елементарні лінощі і байдужість.

- Тут можна лише сказати: “Приїхали!” Лінощі та байдужість для політиків — це діагноз.