dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 10 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Проекты Диалог З прес-конференції Прем'єр-міністра Бідзини Іванішвілі (5 лютого, 2013 р) 100 днів роботи нового Уряду

З прес-конференції Прем'єр-міністра Бідзини Іванішвілі (5 лютого, 2013 р) 100 днів роботи нового Уряду

З прес-конференції Премєр-міністра Бідзини Іванішвілі (5 лютого, 2013 р) 100 днів роботи нового Уряду

Публікуємо скорочений варіант прес-конференції Прем'єр-міністра Грузії Бідзини Іванішвілі, який відбувся 5 лютого 2013 року у формі основних тез. У матеріалі розміщений звіт роботи Уряду Грузії за перші 100 днів роботи.

Зменшення цін:

- Тариф на споживання енергії зменшився на 21-27 %;

- Тариф на паливо зменшився на 10%;

- Намітилася тенденція зменшення на фармацевтичну продукцію з 30% до 70%;

Економічна активність:

У наслідку звільнення бізнесу від політичних лещат зріс рівень бізнесу та інвестиційної активності.

1. Обіг малого та середнього бізнесу за січень (27 днів), перевищив на 320 млн. ларі у порівнянні з аналогічним показником за січень минулого року.

2. Деякі бізнес активності, чий оборот зменшився з точки зору імпорту та експорту, відноситься до тієї категорії, яка здійснювала діяльність у спеціально для них створених Національним рухом «тепличних» умовах.

Залучення нових інвесторів:

- Заплановано здійснення капіталовкладень у розмірі 250 млн. доларів для будування нового заводу близько порту Поти.

- Азербайджанськими інвесторами заплановано вкладення близько 1 млрд. доларів інвестицій для будування підприємства з перероблення нафтопродуктів на узбережжі Чорного моря.

Покращення бізнес середовища

З 1 січня 2013 р. було введено зміни у податкове законодавство, згідно яких:

- Значно зменшилась кількість штрафів;

- Право на звільнення від штрафу для сумлінних платників податків крім податкових органів / установ, що розглядають позов, було надано також суду;

- Строк відстрочки на виплату податкових заборгованостей було збільшено з 1 року до 3 років.

- Скасовано оформлені договори з приватними податковими інспекторами, що було причиною виникнення частих штрафів.

Охорона здоров'я

Вперше в історії Незалежної Грузії був подвоєний бюджет на охорону здоров'я.

- Якщо у 2012 р. на охорону здоров'я було виділено 359 883,9 ларі, у 2013 р. він зріс на 76% та склав 633,746 ларі. Якщо у 2012 р. на програми зі страхування було виділено 166,174 ларі, то у 2013 р. він зріс на 304 % та склав 505,760 лари.

- З лютого 2013 р. пакетом мінімального страхування будуть забезпечені особи, які не мали ніякого страхування;

- З 1 липня 2013 р. кожний громадянин Грузії отримає базовий пакет страхування здоров'я.

Пенсійне забезпечення

У 2013 р. для соціального захисту та пенсійного забезпечення було виділено 1 654 722 ларі, що на 20% більше, ніж у 2012 р. ( 275 120 000 ларі)

- З 1 квітня 2013 р. для всіх пенсіонерів та інвалідів I групи пенсія зросте до розміру пенсії пенсіонерів більше 67 років та складатиме 125 ларі;

- З 1 вересня 2013 р. для всіх пенсіонерів та інвалідів I групи пенсія зросте на 20% та складатиме 150 ларі;

- Пенсія на інвалідність, що складає 70 лари збільшиться на 42% та складатиме 100 ларі;

- Пенсія у зв'язку зі втратив годувальників у розмірі 55 ларі збільшиться на 81% та складатиме 100 лари;

- Пенсія політрепресованих - 55 лари, збільшиться на 81% та складатиме 100 лари;

- З 1 липня 2013 р. подвоїться допомога для соціально незабезпеченого населення, які мають більше 57 000 балів.

Неоподаткований мінімум

- У 2013 р. значною новиною стане введення неоподаткованого мінімуму, а саме, для населення що отримує дохід не більше 6000 ларі щорічно, прожитковий мінімум у розмірі 150 ларі не підлягатиме оподаткуванню. В результаті, у кінці кожного року вони отримуватимуть 330 ларі у якості 13-тої зарплатні.

Сільське господарство

З 1 лютого по 1 серпня 2013 р. здійснюватиметься проект сприяння весінніх робіт для малоземельних фермерів, який фінансуватиме Фонд розвитку сіла та сільського господарства, а також Агентство управління реалізації сільськогосподарських проектів.

- У листопаді-грудні 2012 р. у маштабі всієї країни було проведено опис власників земель по принципу «від двері до двері». Була створена інформаційна база, також перевірено дані на місці та порівняння із даними Громадського реєстру.

- На основі інформаційної бази було розроблено пакети допомоги різного типу для малоземельних фермерів. Урядом та Фондом розвитку сіла та сільського господарства буде надано допомогу більше ніж 640 000 власникам земель.

- Проектом визначено категорію «малоземельний фермер» - той, хто фактично має від 0 до 5Га земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Малоземельні ферьмери отримають відповідні до категорії земельної ділянки сільськогосподарські картки наступної цінності:

- Власники земельних ділянок менше 0,25 Га, де застосування техніки пов'язано із труднощами, отримають сільськогосподарську картку номіналом 100 ларі для придбання інвентарю та товарів господарського призначення;

- Власники земельних ділянок площею від 0,25 Га до 1,25 Га (які є основними бенефіціарами), які мають посівні площі, отримають сільськогосподарську картку номіналом 510 ларі у розрахунку на 1Га. Сільськогосподарська картка на 1 Га складається з наступних компонентів: орання землі – 140 ларі; дискування землі вартістю 70 ларі; придбання інвентарю та товарів господарського призначення – вартістю 300 ларі.

- Ті фермери, які мають у власності площі аналогічного розміру багаторічних насаджень, отримають сільськогосподарську картку номіналом 510 ларі у розрахунку на 1Га для придбання інвентарю та товарів господарського призначення;

- Власники посівних земель та багаторічних насаджень площею від 1,25 Га до 5 Га отримають сільськогосподарську картку номіналом 640 ларі для придбання інвентарю та товарів господарського призначення.

Вартість проекту зі сприяння малоземельним фермерам складає 184 034 000 ларі.

Реалізація проекту розпочнеться у лютому 2013 р.

- «Проект пільгового агрокредиту»

З метою збільшення імпорту та експорту первинної та переробленої сільськогосподарської продукції, а також для створення нових робочих місць в регіонах, в рамках "Проекту пільгового агрокредиту" будуть профінансовані фізичні та юридичні особи.

В рамках "Проекту пільгового агрокредиту" наразі опрацьовується кредитний продукт трьох типів:

1. Безвідсотковий товарний кредит для малоземельних фермерів;

2. Забезпечення пільговим кредитом середніх та великих фермерів;

3. Фінансування сільськогосподарських виробництв.

- Малоземельни фермери отримають безвідсотковий товарний кредит (розстрочка) напочатку виробничого сезону, а наприкінці сезону виплатять роздрібну сумму, зафіксовану на момент отримання кредиту, без нарахування відсотків.

- Великі та середні фермери будуть підтримані шляхом їхнього забезпечення дешевими кредитами, для тих, кому строком менше за 1 рік потрібна сумма в розмірі від 5,000ларі до 100,000 ларі для фінансування капіталообігу. Даний тип кредиту отримають середні та великі фермери, які не є бенефіціарами програми підтримки малоземельних фермерів. Для фермерів ефективною буде відсоткова ставка за цим типом кредиту приблизно в 7-8% , навідміну від попередніх 32 та більше процентів.

- Фінансування сільськогосподарського виробництва має на меті дешево та довгостроково підтримати грошима різноманітні ініціативи стосовно розвитку інфраструктури, яка створює додаткову вартість на будь-яку продукцію після збору врожаю (склади, фасування, охолоджувальні господарства та виробництва з переробки), а також іншої інфраструктури (сучасні фермерські господарства, парникові господарства, тощо). Протягом 2013 року таким чином буде профінансовано мінімум 60 господарств. Для виробників ефективною буде відсоткова ставка за цим типом кредиту приблизно в 3%.

Проект пільгового агрокредиту почне діяти наприкінці лютого місяця 2013 року.

Згідно даних на сьогоднішний день, на цьому етапі в сфері сільського господарства мобілізовані та заплановані витрати на 700 мільйонів ларі.

Система освіти

- З початком другого семестру 2012-2013 навчального року більше 9000 школярів зі 190 шкіл, якім було далеко добиратися до школи, будуть забезпечені шкільними автобусами;

- фінансування державних освітніх грантів буде подвоєно;

- платня за базову працю для педагогів загальноосвітніх шкіл зросте на 70-80 ларі;

- навчання на 13 факультетах в державних вищих учбових закладах буде безкоштовною.

Допомога жертвам стихії

Міністерство регіонального розвитку та інфраструктури Грузії оперативно провело облік сімей, постраждалих від стихії в районі Кахеті, тож на 28 500 сімей виділено 95 млн ларі.

Пенітенціарна система

190 політв'язнів було звільнено з тюрем. Під амністію потрапили 3000 підозрюваних.

Зовнішня політика

Форум в Давосі

- 23-27 січня Прем'єр-міністр Бідзіна Іванішвілі брав участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі;

- відбулися зустрічі з Президентом Ізраїлю Шимоном Пересом, Президентом Швейцарської Конфедерації Улі Маурером, Президентом України, Міністром закордонних справ Туреччини та інш.;

- відбулися зустрічи із важливими представниками світового бізнесу, такими як: компанія "TATA", "Microsoft", "Лукойл", "Росгідро". Відбулися зустрічи із інвестиційнми компаніями: "Блекстоун груп" – одна з найбільших компаній з управління активами та з питань фінансування; "Меридіан кепітал" – інвестиційний фонд; J.P.Morgan – найвідоміша інвестиційна компанія світу та "Сбербанк" – один з найбільших російських банків. Відбулася зустріч із Джорджем Соросом.

Євросоюз – Грузія

- Відбулися двосторонні зустрічи високого рангу між Євросоюзом та Грузією. Прем'єр-міністр Грузії відвідав Брюсель із робочим візитом.

- Досягнуто значний прогрес в переговорах стосовно договору про асоціацію між Грузією та Євросоюзом.

Грузія-НАТО

- Прем'єр-міністр Грузії зустрівся із Генеральним секретарем НАТО;

- Міністр закордонних справ Грузії взяла участь у зустрічі країн-учасниць операції ISAF в рамках Міністеріалу закордонних справ країн-учасниць НАТО.

- Відбулось засідання Комісії НАТО-Грузія.

Грузія – Америка

- Відбувся перший офіційний візит Міністра закордонних справ Грузії до США.

- Було проведено кілька зустрічей у форматі Хартії про стратегічне партнерство між США та Грузією.

Грузія – Південний Кавказ

- Відбувся офіційний візит Прем'єр-міністра Грузії до Азербайджанської та Вірменської Республік.

Грузія – Росія

- Призначений Спеціальний представник Прем'єр-міністра у питаннях відносин з Росією. В цьому форматі була проведена одна зустріч.

- Відчиняється російський ринок для грузинської продукції.